V Massachusetts otvoria prvý legálny obchod s marihuanou

NETKY.SK • 8 November 2018, 16:59 • 2 min
V Massachusetts otvoria prvý legálny obchod s marihuanou

NORTHAMPTON - Prvý špecializovaný obchod na východnom pobreží USA, ktorý bude legálne predávať marihuanu, otvoria v najbližších dňoch v meste Northampton v americkom štáte Massachusetts. Informáciu priniesla vo štvrtok agentúra AP.

slovakia

left justify in out

Northampton, vzdialený približne 165 km východne od Bostonu, je podľa AP mesto s mladistvým nádychom a so zmesou rôznych kultúr.

 

Práve tu majú otvoriť prvú predajňu východne od štátu Colorado, v ktorej budú pre osoby nad 21 rokov legálne dostupné výrobky z indického konope.

 

Ďalší podobný obchod by mal pribudnúť v najbližšom čase v meste Leicester v štáte Massachusetts. Na schválenie licencie, ktorá oprávňuje na predaj produktov z konope, čakajú aj desiatky ďalších prevádzok.

 

Výbor na kontrolu predaja marihuany schválil licenciu pre spoločnosť New England Treatment Access, ktorá obchod v Northamptone prevádzkuje, v októbri 2018.

 

Písal o tom portál Boston.com. Spoločnosť očakáva nával zákazníkov a spolupracuje s vedením mesta s cieľom udržať verejný poriadok.

 

Voliči v amerických štátoch Kalifornia a Massachusetts schválili v referende v roku 2016 používanie marihuany na rekreačné účely.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies