V masovom hrobe v Mjanmarsku sa našli pozostatky z 10 tiel

NETKY.SK • 20 December 2017, 09:10 • 2 min
V masovom hrobe v Mjanmarsku sa našli pozostatky z 10 tiel

RANGÚN - Mjanmarské úrady vyšetrujú objav telesných pozostatkov desiatich tiel v masovom hrobe v nepokojnom Jakchainskom štáte.

slovakia

left justify in out

Telesné pozostatky desiatich neznámych tiel, ktoré momentálne skúmajú súdni znalci, sa našli v blízkosti cintorína v dedine Inn Din.

 

Organizácia Spojených národov a Spojené štáty obviňujú mjanmarskú armádu z páchania násilia na tamojšej moslimskej menšine Rohingov, žijúcej prevažne v Jakchainskom štáte - administratívnej časti Mjanmarska.

 

Od konca augusta ušlo pred násilnosťami v Jakchainskom štáte do susedného Bangladéša približne 655-tisíc mjanmarských Rohingov. V Bangladéši pritom do augustového exodu žilo už vyše 300-tisíc Rohingov.

 

Podľa údajov Medzinárodnej organizácie pre migráciu (IOM) utečenci z Mjanmarska naďalej prichádzajú do Bangladéša s tým, že ich príchod sprevádzajú správy o násilí, prenasledovaní a znásilňovaní.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Karnisova
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies