V KHL nebude valorizácia platov, zmení sa kalendár

NETKY.SK • 18 December 2014, 18:19 • 2 min
V KHL nebude valorizácia platov, zmení sa kalendár

SOČI - Napriek súčasnému zhoršujúcemu sa kurzu ruského rubľa k americkému doláru i euru nepríde k valorizácii platov hráčov v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL).

slovakia

left justify in out

Dohodli sa na tom predstavitelia klubov na svojom zasadnutí v ruskom Soči, ktoré malo vytýčiť ďalšie smerovanie nadnárodnej súťaže. Pre padajúci rubeľ zvažujú viacerí legionári ukončenie spolupráce s ruskými klubmi.

 

"Je to ekonomické opatrenie, ktoré podpísali zástupcovia všetkých mužstiev. Na základe čoho by mohli legionári odchádzať? Každý z nich má platný kontrakt, v ktorom sú sankcie za jeho ukončenie. Keď sa zmluva skončí, hráč môže odísť. Ktokoľvek môže požiadať o rozviazanie kontraktu. Kurz eura nie je lavínou, ktorá by mala spúšťať zmeny platov," uviedol pre championat.com viceprezident KHL Dmitrij Kurbatov. 

 

Predstavitelia KHL majú k dispozícii štatistiky platov v iných ligách. Meniť sa nebude ani platový strop. Hokejisti dohrajú túto sezónu s výškami platov v zmluvách, ktoré podpísali. "Dôležité je, že kluby sa zaviazali dodržať súčasné zmluvy a nepríde k žiadnemu domino efektu, aby sa každý snažil riešiť situáciu individuálne. Je to demonštrácia jednoty a porozumenia," povedal pre championat.com prezident KHL Dmitrij Černyšenko, ktorý zároveň vyšiel s iniciatívou zmeniť názvy draft a skaut na ruské slová. Definovať ich chce spoločne s médiami. 

 

V KHL už pripravujú kalendár na budúcu sezónu. Súťaž sa možno začne už v auguste a na rozdiel od súčasnej bude rešpektovať asociačne termíny Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF). "Kluby súhlasili so zvýšeným počtu zápasov a zároveň aj s reprezentačnými prestávkami. Šampionát sa preto začne skôr - pravdepodobne už v auguste. Presný rozpis ešte nie je známy," uviedol člen vedenia KHL a viceprezident SKA Petrohrad Roman Rotenberg. Súťaž by sa mala opäť vrátiť k modelu, v ktorom by sa každý stretol s každým a okrem toho by v rámci divízii či konferencií boli aj ďalšie súboje. Po novom bude majster Ruska opäť definovaný na základe výsledkov play-off a nie podľa základnej časti, ako je to v tejto sezóne. 

 

Nový prezident KHL Černyšenko má za úlohu do februára vypracovať nový systém rozvoja ligy, ktorý predstaví najskôr výboru riaditeľov. "KHL je dobre rozvinutý produkt, ktorý však ešte môže zvýšiť svoju hodnotu. Držíme sa pravidla: silná liga, silná reprezentácia. Chceli by sme popracovať na imidži ligy, mať v súťaži pätnásť hviezd, ktoré by poznala celá krajiny," doplnil pre championat.com Černyšenko. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies