V Jemene zomrelo od hladu už zrejme 85.000 detí

NETKY.SK • 21 November 2018, 11:55 • 2 min
V Jemene zomrelo od hladu už zrejme 85.000 detí

Saná- Od vypuknutia občianskej vojny v Jemene v roku 2015 zrejme zomrelo od hladu a na choroby približne 85.000 detí vo veku do päť rokov. V stredu o tom informovala medzinárodná humanitárna organizácia Save the Children.

slovakia

left justify in out

Organizácia uviedla, že tento "konzervatívny" odhad vychádza z priemernej úmrtnosti na vážnu akútnu podvýživu, ktorá v Jemene od marca 2015, keď koalícia pod vedením Saudskej Arábie vstúpila do vojny proti jemenským povstalcom húsíom, postihla podľa OSN vyše 1,3 milióna detí.

 

img

 

Riaditeľ Save the Children Tamer Kirolos vyhlásil:

 

"Na každé dieťa zabité bombami a guľkami pripadajú desiatky detí umierajúce od hladu, a pritom je možné tomu predchádzať." Dodal, že "deti, ktoré takto umierajú, nesmierne trpia".

 

 

Vojna a blokáda pod vedením Saudskej Arábie spôsobili v Jemene najhoršiu humanitárnu krízu na svete, keď tam smrť od hladu hrozí ôsmim miliónom ľudí.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Petra new
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies