V hre je sobáš na Oravskom hrade

NETKY.SK • 13 Február 2015, 15:44 • 3 min
V hre je sobáš na Oravskom hrade

ORAVSKÝ PODZÁMOK - V posledných rokoch najnavštevovanejší slovenský hrad bude vo sviatok zamilovaných (14.2.) dejiskom romantickej večernej prehliadky pri svetle sviečok pod názvom Čaro lásky.

slovakia

left justify in out

Hlavnou cenou valentínskej súťaže je sobáš priamo na Oravskom hrade.
     

"Toto jedinečné podujatie v priestoroch dýchajúcich dávnou históriou, kde si príbeh lásky prežil aj uhorský palatín Juraj Turzo so svojou druhou manželkou Alžbetou Coborovou, neorganizujeme po prvý raz," uviedla pre TASR riaditeľka Oravského múzea P. O. Hviezdoslava Mária Jagnešáková.
     

Dôkazom záujmu verných návštevníkov o špeciálnu valentínsku akciu sú podľa nej požiadavky zamilovaných mužov na rezerváciu si niektorej z romantických hradných komnát, aby v nej mohli vyznať lásku svojej milej a požiadať ju o ruku. "Viac už radšej nebudem a ani nemôžem prezrádzať," skonštatovala.
     

Súčasťou programu sú inscenované výjavy príbehu zakázanej lásky i čarovné ľúbostné melódie. "Možnosť vyhrať sobáš na Oravskom hrade vzbudzuje opäť veľký záujem mnohých snúbencov. Povedať si áno v Kaplnke sv. Michala či v rytierskej sále je nielen veľký zážitok, ale aj záväzok," dodala riaditeľka Oravského múzea.
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies