V hlavnom meste cez víkend vysadili nové stromy

NETKY.SK • 29 Marec 2022, 17:57 • 2 min
V hlavnom meste cez víkend vysadili nové stromy

BRATISLAVA – V oblasti Šprinclovho majeru vo Vajnoroch vysadili uplynulý víkend dobrovoľníci so zástupcami hlavného mesta viac ako 450 sadeníc a 60 vzrastlých stromov.

slovakia

left justify in out

Mesto organizovalo podujatie „10 000 stromov: Zásadný víkend“. V okolí Račianskeho potoka sadilo takmer 200 dobrovoľníkov pôvodné druhy drevín lužných lesov z nížin, ktoré doplnili divými formami jabloní, hrušiek, čerešní, moruší či orechov.

 

„Táto kombinácia má vytvoriť prirodzený zdroj potravy a úkrytu pre organizmy v biokoridore, akým je Račiansky potok,“ spresnila samospráva.

 

img

 

Akcia sa konala v rámci mestskej iniciatívy 10 000 stromov. Vďaka nej už vysadili 3 187 vzrastlých stromov, 20 600 sadeníc a 7 048 kríkov naprieč celou Bratislavou. „Zásadný víkend“ sa konal aj minulý rok na jeseň. Centrom sadenia bol vtedy bratislavský Horský park.

 

Možno vás zaujme: Čo sa deje u Petry Vlhovej? Ľudia od nej odchádzajútwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies