V halloweenskom sprievode v New Yorku boli aj "rozpočtové sekery"

NETKY.SK • 2 November 2011, 00:15 • 2 min
V halloweenskom sprievode v New Yorku boli aj "rozpočtové sekery"

V halloweenskom sprievode v New Yorku boli aj "rozpočtové sekery"

slovakia

left justify in out

img

Tradičný halloweensky sprievod prešiel v noci nadnes ulicou Sixth Avenue na Dolnom Manhattane v New Yorku. Tohto roku sa zapojili aj účastníci protestu Obsaďte Wall Street (Occupy Wall Street).
Nechýbali masky s charakteristickými obrovskými očnými buľvami a kostry. Približne 200 demonštrantov hnutia si oblieklo kostýmy, ktoré boli odrazom ich nespokojnosti s ekonomickou nerovnosťou.
Niesli nápisy "stop upírej ekonomike" či "zabavenie domu kvôli hypotéke je príšerné". Niektorí boli oblečení ako "rozpočtové sekery".
Podľa účastníkov hnutia Obsaďte Wall Street bol 39. halloweensky sprievod príležitosťou ukázať, že "nie sú tak zlí". Stal sa pre nich dobrým spôsobom ako čeliť negatívnemu imidžu, ktorý vytvárajú médiá, poznamenala Kristin Fialková.
Umelecká riaditeľka sprievodu Jeanne Flemingová povedala, že podujatie "je skutočne odrazom, mikrokozmom toho, čo sa deje vo svete alebo v meste". Do sprievodu sa môže zapojiť každý, kto má masku.
Okrem typických zakrvavených žijúcich mŕtvol (zombie), bosoriek a duchov, prišli i ľudia oblečení ako zosnulý kráľ popu Michael Jackson, nechýbali postavy z Hviezdnych vojen či muzikálov na Broadwayi.

Zdroj: TASR/APtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies