V električkovom tuneli obnovia premávku 2. septembra

NETKY.SK • 30 August 2010, 13:05 • 2 min
V električkovom tuneli obnovia premávku 2. septembra

V električkovom tuneli obnovia premávku 2. septembra

slovakia

left justify in out

Prvá električka prejde zrekonštruovaným tunelom v Bratislave 2. septembra v ranných hodinách. Na tlačovej konferencii o tom dnes informoval primátor Bratislavy Andrej Ďurkovský a predstavitelia Dopravného podniku Bratislavy (DPB), a.s. Rýchlosť električiek v tuneli sa zvýši na približne 50 km/h.
      Električkovú dopravu vylúčili počas obnovy tunela, ktorý má dĺžku asi 800 metrov, v máji minulého roka. "Keby akýmkoľvek spôsobom vypadli trate na nábreží, tadiaľto sa dá zabezpečiť spojenie do ďalších častí mesta," uviedol primátor s tým, že voda, ktorá presakuje, nie je ohrozujúca. V súvislosti s výťahom na Bratislavský hrad konštatoval, že mesto nemá na takúto stavbu peniaze.
      Generálny riaditeľ DPB, a.s., Pavel Derkay zdôraznil, že pri rekonštrukcii bola prioritou bezpečná prevádzka koľajovej trate, protipožiarna ochrana či kamerový systém a betónový koľajový zvršok. Cieľom prác nebolo, aby tunel bol absolútne suchý, bola by to ďalšia investícia vo výške približne 5 až 6 miliónov eur. Tunel by mal vydržať minimálne 30 rokov, uviedol predpoklad Derkay.
      "Kamerový systém bude vyvedený k nám na dispečing. Tunel bude monitorovaný 24 hodín denne," zdôraznil Derkay pre prípad akejkoľvek mimoriadnej udalosti. Dodal, že je zrekonštruovaná úniková šachta na ulicu Palisády a Bratislavská vodárenská spoločnosť si menila vodovodné potrubia.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies