V centre Banskej Štiavnice vznikla galéria fotografií z ničivého marcového požiaru

NETKY.SK • 28 Apríl 2023, 11:30 • 2 min
V centre Banskej Štiavnice vznikla galéria fotografií z ničivého marcového požiaru

BANSKÁ ŠTIAVNICA - V centre Banskej Štiavnice je exteriérová galéria fotografií, ktoré zachytávajú momenty ničivého marcového požiaru v meste. Informovala o tom Terézia Sopková z Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Banská Štiavnica.

slovakia

left justify in out

Podpredseda OOCR Ľudovít Kaník dodal, že galéria má okoloidúcim záujemcom priblížiť, čo sa dialo len niekoľko dní dozadu na mieste, na ktorom práve stoja. "Zároveň podporí myšlienku vyzvať a poprosiť ľudí o príspevok na obnovu poškodených budov prostredníctvom zbierky, ktorú vyhlásilo mesto," spomenul.

 

img

 

Výkonný riaditeľ OOCR Igor Kuhn povedal, že ľudia sa chodia na miesto marcovej katastrofy pozerať a sú zvedaví, čo sa tam dialo. "Nevedia si predstaviť, ako vysoko šľahali plamene, koľko tu bolo hasičských áut, vojakov a dobrovoľníkov," konštatoval s tým, že fotografie im to všetko priblížia. Obrázky na Námestí sv. Trojice sú od rôznych autorov. "Po našej výzve na sociálnych sieťach nám prišlo viac než 200 fotografií," doplnil.

 

img

 

Požiar v historickom centre Banskej Štiavnice vypukol v sobotu 18. marca dopoludnia v jednej z historických budov, postupne sa rozšíril a poškodil sedem objektov. "Škody vyčíslili približne na 23 až 30 miliónov eur," zdôraznila Sopková. Kuhn informoval, že väčšina budov je v súčasnosti vyprataná a má dočasné prekrytie. 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies