V Británii sa štrajkom rieši problém, kto má zatvárať dvere na vozňoch

NETKY.SK • 13 December 2016, 14:42 • 2 min
V Británii sa štrajkom rieši problém, kto má zatvárať dvere na vozňoch

LONDÝN - Vo Veľkej Británii veľký štrajk železničiarov dnes zabránil státisícom ľudí, aby sa dostali včas do práce. Zamestnanci spoločnosti Southern Railway chcú štrajkovať tento týždeň aj v stredu (14. 12.) a v piatok (16. 12.).

slovakia

left justify in out

Vedenie spoločnosti vyzvalo verejnosť, aby sa zariadila podľa situácie. Obmedzenie železničnej dopravy bude totiž aj v neštrajkových dňoch.

 

Dopravná spoločnosť Southern Railway v pracovných dňoch prepravuje denne okolo 300.000 osôb. Zabezpečuje ich cesty medzi Londýnom a južnými grófstvami.

 

Teraz sa štrajkuje pre nevyriešenú otázku, kto má otvárať a zatvárať dvere na vozňoch, či cestujúci alebo dodatočný sprievodca.

 

Londýnsky primátor Sadiq Khan označil štrajk za "totálnu blamáž" a železničiarov vyzval, aby protest skončili.

 

Jeden z cestujúcich si posťažoval: "Cestovné lístky nás stoja veľa a za to očakávame určité služby".

 

V britskom hlavnom meste sa často stáva, že ľudia čakajú na svoj vlak zbytočne. Vlaky nejazdia aj preto, že sa na vnútromestských tratiach opravujú koľajnice v dezolátnom stave.

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies