V Británii na koronavírus zomrelo už viac ako 90-tisíc ľudí

NETKY.SK • 19 Január 2021, 19:59 • 2 min
V Británii na koronavírus zomrelo už viac ako 90-tisíc ľudí

LONÝN - Hoci počet úmrtí v priemere za 7 dní stúpa, počet ľudí s pozitívnym testom v Británii zreteľne klesá v dôsledku zavedených ochranných opatrení. V utorok vláda zaznamenala 33 355 pozitívnych prípadov, čo je najmenej od 27. decembra.

slovakia

left justify in out

Koronavírus má vo Veľkej Británii už viac  ako 90-tisíc obetí. Stalo sa tak len desať dní po tom, čo úmrtia presiahli 80-tisícovú hranicu. Podľa vládnych čísel z utorka v Spojenom kráľovstve pribudlo ďalších 1 610 osôb, ktoré zomreli v priebehu 28 dní od pozitívneho testu na ochorenie COVID-19. Celkový počet sa tak vyšplhal na 91 470. Spomínaný denný prírastok je pritom najvyšší od začiatku pandémie.


Spojené kráľovstvo, ktoré je z hľadiska úmrtí najhoršie zasiahnutou európskou krajinou, zaznamenalo na prelome rokov obrovský nárast prípadov. Ten vedci pripisujú novému variantu vírusu, ktorý prvýkrát identifikovali v okolí Londýna a juhovýchodnom Anglicku.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Miloš Cíbik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies