V Bratislave prerokujú pokračovanie električky do Petržalky

NETKY.SK • 12 December 2016, 08:47 • 2 min
V Bratislave prerokujú pokračovanie električky do Petržalky

BRATISLAVA – Hlavné mesto SR Bratislava organizuje verejné prerokovanie k pokračovaniu električkovej trate do bratislavskej mestskej časti Petržalka až po Janíkov dvor.

slovakia

left justify in out

Ako ďalej agentúru SITA informovala Katarína Kohútiková z bratislavského magistrátu, akcia bude v stredu 14. decembra o 16:30 v Zichyho paláci na Ventúrskej ulici 9 v Bratislave. Cieľom prerokovania bude hodnotenie správy projektu z hľadiska posudzovania vplyvu na životné prostredie. Projekt „Nosný systém MHD, prevádzkový úsek Janíkov dvor – Šafárikovo námestie v Bratislave, 2. časť Bosákova ulica – Janíkov dvor“ nadväzuje na prvú etapu projektu Nosného systému MHD do Petržalky v rámci rozvoja dopravy a zlepšenia infraštruktúry v Bratislave.


Električkovú trať napoja na súčasnú mestskú hromadnú dopravu tak, aby cestujúci maximálne využili električkovú dopravu z mestskej časti Petržalka do mestskej časti Staré Mesto. Podľa Kohútikovej nebudú robiť výstavbu žiadnej súbežnej cestnej komunikácie, ktorú v tomto území pôvodne plánovali. Stavebné práce na druhej etape projektu nosného systému mestskej hromadnej dopravy naplánovali na obdobie rokov 2018 - 2020.


Verejnosť môže do správy o hodnotení nahliadnuť do 30. decembra na prízemí budovy Magistrátu hlavného mesta SR Bratislavy, Primaciálne nám. 1, v priestoroch Služieb občanom/Front office. Každá pripomienka, ktorá je z pohľadu verejnosti zásadná, musí byť doručená v písomnej forme priamo Okresnému úradu Bratislava, odbor starostlivosti o životné prostredie, oddelenie ochrany prírody a vybraných zložiek životného prostredia, Tomášikova 46, 832 05 Bratislava 3 do 30. decembra tohto roka.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies