V bikesharingu je vraj Bratislava motiváciou i pre Viedeň

NETKY.SK • 26 September 2018, 15:19 • 2 min
V bikesharingu je vraj Bratislava motiváciou i pre Viedeň

BRATISLAVA – Bratislavský bikesharing inšpiruje i Viedeň. Primátor slovenskej metropoly Ivo Nesrovnal to poznamenal v diskusnej relácii Tablet.

slovakia

left justify in out

TV Hlavné mesto, keď tlmočil reakciu primátora Viedne Michaela Ludwiga počas nedávnej návštevy Bratislavy. "Keď som mu hovoril o plánoch, že chceme bikesharing zapojiť do systému integrovanej dopravy, aby na električenku mohli cestujúci využívať aj zdieľané bicykle, priznal, že toto vo Viedni nemajú. A že pošle ľudí, aby sa o tom dozvedeli viac," spresnil Nesrovnal.

 

 

Teší ho názor, že mesto "rozbicyklovalo" Bratislavu i čísla, ktoré to potvrdzujú. "Zaznamenali sme okolo 14.000 registrácií záujemcov o bikesharing a približne 18.000 jázd," informoval. "Bicykle sú všade, možno ich vidieť aj o polnoci," poznamenal.

 

Podľa jeho ďalších slov je súčasná pilotná fáza vkladom do riešenia dopravy v meste i budovania cyklotrás. "Práve tým, že máme možnosť sledovať pohyb cyklistov, môžeme lepšie do budúcnosti plánovať aj trasovanie cyklotrás," naznačil.

 

Rovnako podľa monitoringu využívania bicyklov v jednotlivých dokovacích staniciach bude možné umiestniť tieto stanice tam, kde ich používatelia najviac potrebujú. "Sú mobilné, preto ich vieme premiestniť a vylepšiť túto sieť podľa nárokov a potrieb cyklistov," uviedol Nesrovnal. Za veľmi cennú považuje aj spätnú väzbu, ktorú mesto dostáva od používateľov. "Jedným z výborných nápadov bolo, aby sme na bicykle upevňovali mapky, toto sa začne realizovať," informoval.

 

Počet bicyklov pomaly stúpa, na jar by podľa jeho slov mal dosiahnuť plánovaných 750, ktoré budú rozmiestnené na 90 dokovacích staniciach. Teší ho záujem o bikesharing, no na druhej strane ho mrzia vandalské činy, ktorých obeťou sa stali bicykle. Uistil, že mestskej polícii vydal pokyn, aby sa na dokovacie stanice a bicykle špeciálne zamerala.

 

"To aj robí, no vyzývam aj občanov, aby v prípade, že sú svedkom vandalských činov, pomohli identifikovať páchateľov. Robíme to pre seba, je to náš spoločný majetok," zdôraznil.

 

Bikesharing v Bratislave: Vandali zničili bicykle hneď po prvom dnitwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies