Testy na koronavírus prebiehajú aj vo Volkswagen Slovakia

NETKY.SK • 11 Január 2021, 15:14 • 2 min
Testy na koronavírus prebiehajú aj vo Volkswagen Slovakia

BRATISLAVA - Od dnešného rána testuje svojich zamestnancov a dodávateľov pracujúcich v areáli závodu aj bratislavský Volkswagen Slovakia. Ako uviedla hovorkyňa automobilky Lucia Kovarovič Makayová, testovať sa bude počas všetkých troch zmien, čiže potrvá do utorka rána 6:00 hod.

slovakia

left justify in out

Aj zamestnanci mimo zmien 

Jedno odberné miesto bude následne zriadené pre zamestnancov, ktorí nemali v uvedenom termíne plánovanú zmenu a budú mať záujem nechať sa otestovať dodatočne.

 

img


"V bratislavskom závode Volkswagen Slovakia bolo zriadených 11 testovacích miest. To znamená, že disponujeme dostatočnými kapacitami na otestovanie rádovo tisícok osôb," doplnila Makayová.

 

Dobrovoľne, ale...

Účasť zamestnancov na testovaní je podľa hovorkyne dobrovoľná, avšak vzhľadom na dostatočné kapacity a nepriaznivý vývoj situácie na Slovensku vyzýva spoločnosť všetkých, aby prejavili zodpovednosť a využili túto možnosť.

 

img


Antigénové testy s certifikátmi sa automobilke podarilo zabezpečiť v spolupráci s Mestskou časťou Devínska Nová Ves a príslušnými úradmi. "Samotné testovanie od organizácie, cez personálne zabezpečenie až po financovanie je zabezpečované zo strany a na náklady Volkswagen Slovakia," uviedla Makayová.

 

Ak si to pritom podľa nej situácia vyžiada, sú pripravení testovať aj v budúcnosti.

 

Stojí na nej ekonomika krajiny 
Volkswagen Slovakia je pilierom slovenského exportu, jedným z najväčších súkromných zamestnávateľov v krajine a spolu so svojimi zamestnancami aj najväčším prispievateľom do verejných rozpočtov.

 

img

 

Spoločnosť preinvestovala na Slovensku od svojho vzniku už viac ako 4,5 mld. eur. Okrem vozidiel produkuje prevodovky, komponenty pre prevodovky a podvozky, ako aj zariadenia používané pri výrobe vozidiel.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies