V Banskej Bystrici sú od pondelka v autobusoch a trolejbusoch povinné rúška alebo šály

NETKY.SK • 15 Marec 2020, 11:36 • 2 min
V Banskej Bystrici sú od pondelka v autobusoch a trolejbusoch povinné rúška alebo šály

BANSKÁ BYSTRICA - Od pondelka 16. marca majú povolený vstup do vozidiel verejnej hromadnej dopravy v Banskej Bystrici len cestujúci, ktorí sa budú chrániť rúškom, prípadne šálom, šatkou alebo inou vhodnou alternatívou.

slovakia

left justify in out

Informoval o tom banskobystrický magistrát po zasadnutí krízového štábu mesta v súvislosti so situáciou šírenia nákazy novým koronavírusom.

 

"Mesto vyzýva obyvateľov, aby využívali verejnú hromadnú dopravu len v nevyhnutných prípadoch - preprava do práce, nemocnice a podobne. Tá bude naďalej fungovať podľa prázdninového cestovného poriadku. Zároveň ich vyzývame, aby využívali bezkontaktnú formu úhrady cestovného," uvádza magistrát.

 

Dopravcovia zabezpečia otváranie všetkých dverí na autobusoch a trolejbusoch bez toho, aby museli cestujúci využiť dotykový systém na dverách. Vo vozidlách sa odporúča používať aj rukavice.

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katka Štefunková
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies