Útok v metre na žene zanechal fatálne následky

NETKY.SK • 12 December 2018, 15:23 • 2 min
Útok v metre na žene zanechal fatálne následky

NEW YORK – Žena vo veku 20 rokov musela byť po útoku cudzinca v metre hospitalizovaná. Ten bol radikálne zameraný proti obyvateľstvu z radov LGBT.

slovakia

left justify in out

Cudzinec sa v metre hanlivo vyjadroval na adresu sexuálnej orientácie už spomenutej ženy. Keď sa od neho vzdialila, priblížil sa zozadu a napadol ju. Úder do hlavy bol tak silný, že po páde sa mladej žene zlomila chrbtica.

Polícia uviedla, že muž utiekol z miesta činu, no ešte predtým ho stihli zachytiť kamery metra. Bol naňho vydaný aj zatykač a odmena za jeho dolapenie je 5200 USD.

 

 

Táto správa vychádza niekoľko týždňov po tom, ako bol iný muž obvinený z napadnutia homosexuálneho páru vo štvrti Brooklyn. Ak bude odsúdený, hrozí mu až 15 rokov väzení nepodmiečne.

 

Útoky na ľudí z radov LGBT v Spojených štátoch narástli oproti minulému roku o 3%. Takýto obyvatelia sú pritom obeťami až v 16% zločinov, aj keď tvoria len mizivé 4% obyvateľstva USA“. Správu vydal Federálny vyšetrovací úrad FBI.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies