USA: Daňový úrad odmenil 30 miliónmi eur informátora o obrovskom daňovom úniku

NETKY.SK • 30 Október 2012, 07:12 • 2 min
USA: Daňový úrad odmenil 30 miliónmi eur informátora o obrovskom daňovom úniku

USA Daňový úrad odmenil 30 miliónmi eur informátora o obrovskom daňovom úniku - Krimi Americký Federálny daňový úrad (IRS) odmenil sumou 38 miliónov dolárov (29,5 milióna eur) informátora, ktorý umožnil odhaliť daňový podvod veľkej korporácie, patriacej d

slovakia

left justify in out

img

Americký Federálny daňový úrad (IRS) odmenil sumou 38 miliónov dolárov (29,5 milióna eur) informátora, ktorý umožnil odhaliť daňový podvod veľkej korporácie, patriacej do zoznamu 500 najväčších firiem USA. Informovala o tom v noci nadnes agentúra Reuters, s odvolaním sa na právneho zástupcu informátora.
      Právnická kancelária The Ferraro Law Firm uviedla, že meno svojho klienta ani názov spoločnosti podozrivej z daňových podvodov neprezradí. Konštatovala však, že spoločnosť patrí do zoznamu 500 najväčších firiem USA podľa časopisu Fortune.
      Šek na 38 miliónov dolárov odoslal IRS už minulý týždeň. Právnická kancelária odmietla zverejniť, akú províziu si za poskytnutie svojich služieb účtovala.
      Nie je zrejmá ani výška dane, ktorú sa daňovému úradu podarilo dodatočne vyrubiť vďaka získaným informáciám. Ako upozornila agentúra Reuters, na základe odmeny, ktorá je zákonom stanovená ako istý podiel z odhaleného daňového úniku, to mohlo byť až 250 miliónov dolárov (194 miliónov eur).
      Daňový úrad sa prípadom začal zaoberať v roku 2006.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies