Urobím, čo budú žiadať orgány činné v trestnom konaní, ale nie p. Sulík

NETKY.SK • 16 September 2010, 07:07 • 2 min
Urobím, čo budú žiadať orgány činné v trestnom konaní, ale nie p. Sulík

Urobím, čo budú žiadať orgány činné v trestnom konaní, ale nie p. Sulík

slovakia

left justify in out

img

Podpredseda NR SR a líder Smeru-SD Robert Fico sa aj napriek výzve predsedu parlamentu Richarda Sulíka (SaS) na detektor lži nechystá. Je ale pripravený urobiť všetko to, čo od neho budú požadovať orgány činné v trestnom konaní, ale nie Sulík.
      "Ja budem spolupracovať s orgánmi činnými v trestnom konaní pri vysvetľovaní tejto veci (kauza financovania Smeru-SD, pozn. TASR). Poznáte náš názor, oficiálne stanovisko bolo prezentované opakovane," pripomenul. On sám sa domnieva, že v súčasnosti má problém predovšetkým predseda NR SR, nielen preto, že zneužíval mená, ale podľa všetkého nehovoril pravdu ani s testom.
      Richard Sulík v pondelok (13.9.) vyhlásil, že sa na základe Ficových vyjadrení o kokaínových večierkoch SaS nechal testovať na túto drogu, pričom výsledkom bolo, že minimálne posledný mesiac kokaín neužil. Portál Aktualne.sk dnes tieto závery prostredníctvom vyjadrení odborníkov vyvrátil s tým, že požitie kokaínu sa na základe absolvovaných testov dá zistiť maximálne päť dní dozadu. "Ja nepoznám predsedu parlamentu v Európe, ktorý by dvakrát zneužil meno ústavného činiteľa a ktorý by ešte išiel na nejaký drogový test. Ja neviem, kto ho tam posielal, a to, čo ste zistili, ja neviem overiť, ale ak teda hovoria experti to, čo hovoria, tak je zjavné, že ani v tejto veci pán Sulík nehovoril pravdu," zdôraznil Fico. Sulík je podľa portálu pripravený podrobiť sa aj podrobnejším testom.
      Líder Smeru-SD opätovne kritizoval listy, ktoré poslal Sulík starostom a primátorom po celom Slovensku, v ktorých okrem iného tvrdil, že na referende sa zúčastní aj Fico a prezident SR Ivan Gašparovič. "Musel som rozposlať asi 2200 mailov starostom a primátorom na Slovensku, pretože som musel napraviť chybu, ktorú spôsobil predseda parlamentu tým, že v liste oznámil, že referenda sa zúčastním aj ja osobne," informoval expremiér. Bude preto zvažovať právne kroky, ako si strážiť vlastné meno.
      Fico sa zároveň domnieva, že dnes je už aj na politických subjektoch, ktoré sú vo vládnej koalícii so stranou SaS, aby začali diskutovať na tému, či na stoličke predsedu NR SR sedí správny človek.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies