Trenčianske múzeum investovalo do Trenčianskeho hradu 770.000 eur

NETKY.SK • 7 Október 2023, 14:30 • 2 min
Trenčianske múzeum investovalo do Trenčianskeho hradu 770.000 eur

TRENČÍN - Trenčianske múzeum v Trenčíne, organizácia v pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja, preinvestovalo v tomto roku na Trenčianskom hrade asi 770.000 eur. Informoval o tom riaditeľ múzea Peter Martinisko.

slovakia

left justify in out

"Najväčšia investícia, asi 500.000 eur, išla do rekonštrukcie bleskozvodov na hornom hrade. Aktuálne prebieha výmena striech na ďalších dvoch objektoch na Trenčianskom hrade, výška investície je asi 30.000 eur," povedal riaditeľ.

Ako dodal, na budúci rok pripravuje múzeum projektové dokumentácie na ďalšie rekonštrukcie. Budú nimi umelecká rezidencia a ubytovanie pre umelcov na prvej bráne, rekonštrukcia Kavalieru (delová bašta) a expozície na hornom hrade.

"Trenčianske múzeum podalo projekt cezhraničnej spolupráce spolu s mestom Slavičín v Českej republike. Na slovenskej strane by sa mal týkať rekonštrukcie a sprístupnenia hodinovej veže a amfiteátra na Trenčianskom hrade. Ak bude projekt úspešný, práce by sa mali začať už v budúcom roku," doplnil Martinisko.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: Teraz / TASR Foto: Hrad Trenčín
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies