Unikajúci muž narazil do policajta. Museli na neho strieľať

NETKY.SK • 06.03 • Čítanie 2 min

KOŠICE - Včera večer sa v Košiciach odohrala menšia dráma! Muž s autom narazil do policajta a začala sa naháňačka.

slovakia

left justify in out

Včera večer vošiel 53-ročný vodič osobného motorového vozidla zn. Fiat 500 v čase prísnych protiepidemiologických opatrení bez rúška do vnútorných priestorov jednej z čerpacích staníc v Košiciach. Zvláštne gestikuloval a obzeral si kamerové systémy.

 

Potom vyšiel von, nastúpil do vozidla a svojim autom zablokoval druhé vozidlo, a nepríčetne kričal.

 

img


"Policajti, ktorí v tom čase prechádzali okolo, zbadali zvláštne postavené vozidlo medzi čerpacími stojanmi. Vodiča vyzvali, aby predložil doklad totožnosti, na čo však nereagoval a arogantne s nimi komunikoval. S vozidlom sa prudko pohol vpred, pričom narazil do policajta," informovala polícia na sociálnej sieti.


Vozidlo začali okamžite prenasledovať, no vodič však na výzvy, aby zastavil, nereagoval. Jedna zo zasahujúcich hliadok zablokovala časť cesty na Watsonovej ulici, no vodič ani na ich znamenia na zastavenie vozidla nereagoval a svoju jazdu smeroval priamo na policajtov.

 

Jeden z policajtov použil služobnú zbraň, a dvoma výstrelmi prestrelil unikajúcemu vozidlu pneumatiku. Vodič aj napriek tomu ďalej s vozidlom pokračoval v jazde. Po zastavení kládol aktívny odpor, kopal do zasahujúcich policajtov a snažil sa im vytrhnúť, preto ho policajti použitím donucovacích prostriedkov spacifikovali.

 

Policajt, do ktorého narazil, utrpel podľa predbežnej lekárskej správy zranenia s dobou liečenia viac ako 14 dní.

 

Momentálne je v tejto veci začaté trestné stíhanie pre trestný čin útoku na verejného činiteľa.

 

Prečítajte si tiež: Pri tragickej dopravnej nehode autobusu zomrelo 6 ľudí!

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová

Jeseň
JESEŇ SKONČÍ O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona