Ukrajinský exprezident Porošenko má asi tonu hotovosti, vyplýva to z majetkového priznania jeho manželky

NETKY.SK • 21 Január 2021, 09:20 • 2 min
Ukrajinský exprezident Porošenko má asi tonu hotovosti, vyplýva to z majetkového priznania jeho manželky

KYJEV – Bývalá ukrajinská hlava štátu Petro Porošenko ukrýva doma asi tonu bankoviek.

slovakia

left justify in out

Viac ako jednu tonu bankoviek môže mať doma ukrajinský exprezident Petro Porošenko. Na základe majetkového priznania jeho manželky to odhadli ukrajinské médiá.   

 

Maryna Porošenková bola minulý rok zvolená do mestského zastupiteľstva v Kyjeve, pričom musela zverejniť svoje majetkové priznanie.

 

Ako sama uviedla, jej muž, prezývaný aj ako “čokoládový kráľ“ disponuje s takmer 45 miliónmi amerických dolárov, čo je v prepočte 401 miliónov hrivien.

 

Novinári tak vypočítali, že váha tejto obrovskej hotovosti by mohla v závislosti od rôznej hodnoty bankoviek mohla vážiť viac ako jednu tonu.

 

Portál znaj.ua odhadol, že 401 miliónov hrivien v päťstovkových bankovkách by vážil približne 920 kilogramov. Ak mal túto hotovosť v stovkových bankovkách v USD by vážil približne 480 kg.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies