Ukrajine vyjadrili podporu aj ľudia v Bratislave, nechýbala pri tom prezidentka

NETKY.SK • 24 Február 2024, 19:42 • 2 min
Ukrajine vyjadrili podporu aj ľudia v Bratislave, nechýbala pri tom prezidentka

Podporu napadnutej Ukrajine vyjadrili aj ľudia v našom hlavnom meste. Celodennú akciu pripravila aj tento rok iniciatíva Mier Ukrajine. Pred bratislavskú Starú tržnicu prišla tiež prezidentka Zuzana Čaputová.

slovakia

left justify in out

„Na pódiu vystupujú ľudia, ktorí si, buď navzájom pomáhajú, alebo pomáhajú Ukrajincom žijúcim na Slovensku alebo aj Ukrajine v jej boji,“ uviedla členka iniciatívy Mier Ukrajine Lucia Štasselová.

„Ľudia sa zaujímajú o to, čo ukrajinské iniciatívy robia. Veľa diskutujeme, veľa diskutujú ľudia s nimi,“ priblížil člen iniciatívy Mier Ukrajine Marián Kulich.

Okrem bohatého kultúrneho programu ponúkalo podujatie Mier Ukrajine aj množstvo stánkov, v ktorých mohli Ukrajinci na Slovensku prezentovať a ponúkať svoje výrobky.

Podporu napadnutej Ukrajine vyjadrili ľudia v Bratislave na viacerých podujatiach. Aj tento rok na nich mal miesto hlavne kultúrny program.

Na podujatie prišla aj prezidentka Zuzana Čaputová. Zopakovala, že jej postoj k vojne na Ukrajine je nemenný a stabilný. Ocenila prejavy solidarity zo strany Slovákov.

„Musím povedať, že sa ma aj veľmi hlboko dotkla tá výstava, ktorá je vzadu, kde sú vysokoškolskí študenti, ktorí nedokončili vysokú školu a svoje životy, pretože boli vo vojne zabití na Ukrajine,“ vyhlásila prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová.

Program v centre Bratislavy pokračoval až do devätnástej hodiny.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Sarah Horová
Zdroj: RTVS (spravy.rtvs.sk), Foto: RTVS, FB
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies