UFC: Pudilová reaguje na víťazný návrat

NETKY.SK • 23 August 2022, 10:12 • 2 min
UFC: Pudilová reaguje na víťazný návrat

Oči českých fanúšikov bojových športov sa počas uplynulého víkendu upierali k turnaju UFC 278, na ktorom sa do najprestížnejšej MMA organizácie sveta vrátila skúsená Lucie Pudilová. Bojovníčka potvrdila svoje kvality a čínsku súperku Yanan Wu ukončila na konci 2. kola na TKO.

slovakia

left justify in out

Pre Pudilovú išlo prvý súboj v UFC od januára 2020, kedy sa s organizáciou po prehre rozlúčila. Dvadsaťosemročná bojovníčka zmenila prípravu, pôsobila v domácej organizácii Oktagon MMA a jej tvrdá práca priniesla ovocie. Do súboja s Číňankou vstúpila s plánom, ktorý od druhej polovice 1. kola poctivo dodržiavala. Cieľom bolo dostať súperku na zem, čo sa darilo a na konci 2. kola sa Pudilová dostala do dominantnej pozície, z ktorej nasadila tvrdé lakte, ktoré zastavil až rozhodca. Víťazný návrat bol na svete!

 

 

Okrem športového hľadiska môže byť bojovníčka spokojná aj s finančnou stránkou. Keďže za samotný zápas zinkasovala 20 tisíc dolárov a ďalších 20 tisíc dostala za víťazstvo, z turnaja si odniesla peknú sumu 46 tisíc dolárov, pretože 6 tisíc získala od spoločnosti Venum.

 

Server MMAShorties však informuje, že platy jednotlivých bojovníkov organizácia nezverejňuje a ide o dáta jednotlivých komisií, resp. informácie od fighterov. Takisto treba brať do úvahy, že sa odmena musí zdaniť a zahrnúť do nej treba aj náklady spojené s prípravou a podobne. Napríklad David Dvořák prezradil, že mu z výplaty po odčítaní povinných položiek ostalo zhruba 40 percent.

 

 

„Zdravím Salt Lake City. Veľmi vám ďakujem za podporu. Nemôžem uveriť, že som späť v UFC. Ďakujem všetkým, ktorí mi pomáhali. Pozdravujem taktiež Českú republiku a prajem pekné ráno do Dublinu. Taktika bola postavená na tom, že budete grapplovať a snažiť sa o ukončenie. Nakoniec to boli lakte. Konečne sa mi to podarilo, som veľmi šťastná,“ zareagovala na výhru priamo v oktagone po zápase.

 

 

„Bol to mimoriadne náročný zápas. Zo začiatku som bola dosť pomalá. Potom som sa však chytila a robila presne to, čo odo mňa tréneri chceli. Zo začiatku som bola pod veľkým tlakom, pretože išlo o môj návrat do UFC, čo je skvelé, takže som sa chcela predviesť. Kvôli tomu to bolo ťažšie, ale postupne som sa do toho dostala. V SBG máme mnoho skvelých grapplerov a môj tréner má navyše čierny pás. To všetko mi pomohlo posunúť sa. Teraz sa na zemi cítim omnoho lepšie. Samozrejme by som najradšej zápasila len v postoji, ale už mi nevadí ani zem, vďaka čomu si môžem robiť čo chcem,“ dodala na tlačovej konferencii.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Róbert Krupár
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies