Údajnému šéfovi takáčovcov Kudlovi potvrdili trest 25 rokov väzenia za objednávku vraždy

NETKY.SK • 14 Apríl 2021, 13:06 • 2 min
Údajnému šéfovi takáčovcov Kudlovi potvrdili trest 25 rokov väzenia za objednávku vraždy

BRATISLAVA - Najvyšší súd SR (NS SR) dnes zamietol odvolanie údajného šéfa zločineckej skupiny takáčovcov Ľubomíra Kudličku, prezývaného Kudla, ktorý bol stíhaný pre objednávku vraždy.

slovakia

left justify in out

Potvrdil mu tak trest vo výške 25 rokov väzenia. Dnešný verdikt NS SR je právoplatný. Kudličku eskorta z pojednávacej miestnosti odviedla rovno do výkonu trestu.

 

Vražda na objednávku
Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v novembri 2020 uznal Kudličku vinným z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy formou účastníctva a uložil mu trest odňatia slobody v trvaní 25 rokov do ústavu na výkon trestu s maximálnym stupňom stráženia.

 

Zároveň súd obžalovanému uložil ochranný dohľad v trvaní jedného roka ako aj povinnosť uhradiť nemajetkovú ujmu trom poškodeným spolu vo výške 45-tisíc eur. Kudlička sa proti verdiktu odvolal.

Podľa obžaloby si Kudlička v roku 2006 v Bratislave objednal u Igora S. fyzickú likvidáciu Romana Krajčiho za tri milióny slovenských korún (99 582 eur).

 

Spor pre lyžiarske stredisko

Vykonávateľom vraždy bol Ľudovít Sátor, ktorý svoju obeť zastrelil v decembri 2006 v Prievidzi. Pre skutok pôvodne stíhali aj Igora S., ten však medzičasom zomrel. Prípad sa podľa prokuratúry týkal sporov Kudličku a zavraždeného ohľadom spoločnosti Skipark Ružomberok a.s.

Na dnešnom verejnom zasadnutí obžalovaný skonštatoval, že ŠTS voči nemu pristupoval predpojato. Tiež podľa neho nepochopili situáciu, keďže zavraždený bol podľa Kudličku jeho spojencom v spore s ďalšou osobou.

 

Preto žiadal oslobodzujúci verdikt. „Nemal som motív zavraždiť poškodeného," povedal. Podľa NS SR však prvostupňový súd postupoval v prípade správne a jeho verdikt je zákonný.

Ľubomír Kudlička bol od jesene 2019, keď polícia podnikla akciu proti viacerým členom skupiny, stíhaný väzobne. Niektorých takáčovcov zadržala polícia začiatkom roku 2017.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies