Twitter zakáže reklamy, ktoré popierajú vedecké tvrdenia o klimatickej zmene

NETKY.SK • 25 Apríl 2022, 15:30 • 2 min
Twitter zakáže reklamy, ktoré popierajú vedecké tvrdenia o klimatickej zmene

SAN FRANCISCO – Spoločnosť Twitter oznámila, že na svojej webovej stránke zakáže umiestňovanie reklám, ktoré popierajú vedecký konsenzus o klimatickej zmene. TASR o tom informuje na základe sobotňajšej správy agentúry AP.

slovakia

left justify in out

„Berieme na vedomie, že zavádzajúce informácie o klimatickej zmene môžu oslabiť úsilie na ochranu našej planéty,“ uviedla spoločnosť Twitter na svojej webovej stránke. Americká spoločnosť so sídlom v kalifornskom San Franciscu takisto pripomenula, že tento rok sa pripojila k Európskemu klimatickému paktu. Ide o celoúnijnú iniciatívu, prostredníctvom ktorej sa jednotlivci, komunity a organizácie môžu zapojiť do opatrení v oblasti klímy.

 

img

 

Twitter podľa svojich vyjadrení v najbližších mesiacoch poskytne viac informácií o tom, ako plánuje poskytovať „spoľahlivý a smerodajný kontext“ v súvislosti s debatou o klíme, na ktorej sa zúčastňujú jeho používatelia. Vyjednávači Európskeho parlamentu (EP) a 27 členských štátov sa v Bruseli dohodli na zákone o digitálnych službách (DSA), na základe ktorého budú musieť internetové platformy a sociálne siete prísnejšie kontrolovať nenávistné prejavy, dezinformácie a ďalší škodlivý obsah, pripomína AP.

 

Možno vás zaujme: Vzdelávanie v oblasti umelej inteligencie na Slovensku silnietwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies