TV SERIÁL Markíza prináša už tretiu tohtoročnú seriálovú novinku s názvom Svätý Max

NETKY.SK • 19 Február 2022, 08:00 • 2 min
TV SERIÁL Markíza prináša už tretiu tohtoročnú seriálovú novinku s názvom Svätý Max

Ústrednou postavou 10-dielneho rodinného seriálu je drobný kriminálnik Max, ktorý sa zhodou náhod ocitne v kňazskej sutane a stáva sa falošným farárom v malom mestečku Kralovany.

slovakia

left justify in out

Televízia Markíza odštartuje v stredu 9. marca 2022 o 20:30 svoju v poradí už tretiu tohtoročnú seriálovú novinku. Po úspešných tituloch Druhá šanca a Šťastní vs. Šťastní prichádza Svätý Max, úplne nový rodinný seriál s komediálnymi prvkami a naozaj netradičnou zápletkou.

 

Drobný kriminálnik Max, ktorý sa zhodou náhod ocitne v kňazskej sutane, až nečakane rýchlo zapadne do miestnej komunity, ovplyvňuje osudy členov farnosti a pomáha im riešiť ich problémy svojským a veľmi nekonvenčným spôsobom. Popritom sa však ponorí ešte hlbšie do svojich vlastných problémov. Všetko navyše skomplikuje jeho rodiaci sa vzťah so šéfkou amatérskeho zboru farníkov Evou, ktorá je zároveň miestnou policajtkou. 

 

img

 

„Veľmi ma teší, že naše tohtoročné seriálové novinky divákov zaujali a verím, že v takto nastolenom trende bude pokračovať aj Svätý Max. Je to veľmi svieži, originálny seriál plný ľudskosti a zaujímavo vykreslených postáv, ktoré si diváci určite obľúbia. Opäť prinášame na obrazovky aj mladé herecké nádeje, ktoré tak majú jedinečnú šancu predviesť svoj talent,“ povedala Silvia Majeská, programová riaditeľka skupiny Markíza.

 

img

 

 

Hlavnú úlohu falošného farára Maxa v seriáli stvárňuje mladý a mimoriadne talentovaný český herec, režisér a producent Vincent Navrátil, ktorý je synom obľúbenej herečky Veroniky Žilkovej. Napriek tomu, že má iba 24 rokov, na konto si už pripísal viacero zaujímavých filmových, seriálových, či divadelných rolí. Zahral si napríklad aj v najnovšom filme oceňovaného českého režiséra Jana Hřebejka s názvom Veterán. Diváci si v rámci ponuky streamovacej služby VOYO môžu už teraz pozrieť minisériu s názvom Mužketýři, na ktorej sa podieľal autorsky, producentsky, aj herecky.

 

Úlohu farára považuje Vincent Navrátil za veľkú výzvu a oceňuje na nej, že nie je plochá, ale „belmondovsky rafinovaná“.

 

„Hrať na Slovensku je pre mňa veľmi osviežujúce, pretože české a slovenské herectvo je trošku iné. Slováci to oveľa viac prežívajú, povedal by som, že až balkánsky. Na to som sa veľmi tešil, lebo často mi už prekážalo šedivé české herectvo a tešil som sa na tú slovenskú farebnosť,“ zhodnotil.

 

img

 

Aj v roli policajtky Evy sa diváci môžu tešiť na mladú a neopozeranú tvár, zhostila sa jej herečka Martina Zábranská, pre ktorú ide o prvú veľkú seriálovú postavu. Diváci ju môžu pod prezývkou Maca poznať aj ako rozhlasovú moderátorku. Svoju premiéru v slovenskom seriáli bude mať vďaka Svätému Maxovi tiež ďalší mladý český herec Adam Mišík, ktorý si zahral Maxovho brata Adama.

 

img

 

V ďalších hlavných úlohách sa predstavia obľúbení herci Jana Kovalčíková, Anna Šišková, Matúš Kvietik, Lukáš Latinák, či Marek Fašiang. V každej epizóde sa diváci môžu tešiť aj na silné herecké mená vo vedľajších roliach, napríklad na Nelu Pociskovú, Petra Brajerčíka, Zuzanu Kocúrikovú, Mila Kráľa, alebo Helenu Krajčiovú.

 

Mohlo by vás zaujímať: Česká pošta si uctila Miloša Formana

 

Režisérskeho žezla sa zhostil Matúš Libovič, ktorý v minulosti pracoval aj na diváckych hitoch ako Búrlivé víno, Oteckovia, Pán profesor, či Druhá šanca.

 

 „Je to veľmi zaujímavý projekt s neopozeranými, mladými, ale zároveň talentovanými hercami v hlavných úlohách. Robiť s nimi je pre mňa príjemná nová skúsenosť a mám z toho naozaj radosť,“ pochvaľuje si Libovič.

 

img

 

Svätý Max vzniká v internej produkcii TV Markíza, väčšina lokácii seriálového mestečka Kralovany sa nakrúca v krásnom prostredí mesta Skalica a tamojšom nevysvätenom kostole. Ide o slovenskú adaptáciu úspešného nemeckého seriálu s pôvodným názvom Sankt Maik, ktorý ako formát medzinárodne distribuuje spoločnosť Fremantle.


 


 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Felecia sefredaktorka
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies