Tscharnke a Kowalczyková vyhrali preteky s hromadným štartom

NETKY.SK • 14 December 2012, 07:13 • 2 min
Tscharnke a Kowalczyková vyhrali preteky s hromadným štartom

Tscharnke a Kowalczyková vyhrali preteky s hromadným štartom

slovakia

left justify in out

img

Kowalczyková zaznamenala svoje prvé víťazstvo v sezóne. V cieli bola suverénne o vyše 14 sekúnd rýchlejšie ako Fínka Anne Kyllönenová.

Nemecký reprezentant Tim Tscharnke a Poľka Justyna Kowalczyková triumfovali v pretekoch na 15 resp. 10 km klasicky s hromadným štartom v rámci Svetového pohára v behu na lyžiach v kanadskom Canmore. Slováci v zámorí neštartovali.

Prvé nemecké víťazstvo v tejto sezóne i premiérové v SP vo svojej kariére nečakane zaznamenal Tscharnke časom 41:14,8 min, ktorým o takmer päť sekúnd zdolal Nóra Sjura Rötheho. Na treťom mieste skončil ďalší Nemec Tobias Angerer.

"Mali sme skvele pripravené lyže a strmé zjazdy na náročnej trati boli tentoraz v môj prospech a nie naopak," povedal v cieli Tscharnke.

Kowalczyková zaznamenala svoje prvé víťazstvo v sezóne. V cieli bola suverénne o vyše 14 sekúnd rýchlejšie ako Fínka Anne Kyllönenová, tretie miesto obsadila Nórka Maiken Caspersen Fallaová. Na čele celkového poradia je stále Nórka Marit Björgenová, ktorá v zámorí neštartovala.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies