Tri pätiny Slovákov sú presvedčené, že ekonomická situácia v SR sa zhoršila

NETKY.SK • 26 August 2010, 7:19 • 2 min
Tri pätiny Slovákov sú presvedčené, že ekonomická situácia v SR sa zhoršila

Tri pätiny Slovákov sú presvedčené, že ekonomická situácia v SR sa zhoršila

slovakia

left justify in out

Až tri pätiny Slovákov sú presvedčené, že hospodárska situácia v krajine sa za posledných 12 mesiacov zhoršila. Podľa mienky 8 % respondentov sa stav naopak zlepšil a 30 % z nich si myslí, že sa nič nezmenilo. Vyplýva to z aktuálneho Spotrebiteľského barometra, ktorý vypracoval Štatistický úrad (ŠÚ) SR.
      Pozitívne vyhliadky na vývoj ekonomiky SR v nasledujúcom období má 21 % opýtaných. So zhoršením počíta 44 % respondentov a podľa necelej tretiny sa situácia nezmení.
      Na otázku, či spotrebitelia za posledných 12 mesiacov pocítili zvyšovanie cien, odpovedalo súhlasne 68 % z nich. Opačný názor mali 3 % spotrebiteľov a podľa necelej štvrtiny sú aktuálne ceny rovnaké ako pred rokom.
      To, že ceny porastú aj v ďalšom období, predpokladá 69 % opýtaných. Pätina účastníkov prieskumu prognózuje ustálenú hladinu cien a so zvyšovaním cenovej hladiny počítajú 2 % oslovených.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona