Transformers: Monštrá sa prebúdzajú a ovládnu naše kiná!

NETKY.SK • 9 Jún 2023, 20:30 • 2 min
Transformers: Monštrá sa prebúdzajú a ovládnu naše kiná!

Osud našej planéty je ohrozený a na pomoc jej opäť prichádzajú Transformeri! A nielen oni. Jedna z najpopulárnejších akčných sérií súčasnosti sa vracia a s ňou aj nový mimozemský transformačný druh. Prelomový film Transformers: Monštrá sa prebúdzajú prináša do slovenských kín distribučná spoločnosť CinemArt SK.

slovakia

left justify in out

Autoboti a Deceptikoni nie sú jediní Transformeri, ktorí sa skrývajú medzi nami. V hlbinách amazonského dažďového pralesa už tisíce rokov potichu prežíva druh Maximalov, ktorí si za svoje pozemské útočisko zvolili zvieraciu ríšu. Nanešťastie sa v našej slnečnej sústave objavila hrozba, ktorá ich vyhnala z ich domoviny v podobe Unicronu, nemilosrdných požieračov všetkého živého. Príbeh nových Transformerov sa odohráva v 90. rokoch minulého storočia v čase, keď Optimus Prime ešte nebol skutočným vodcom, ostrieľaným početnými bitkami na život a na smrť.

 

img

 

Aby dokázal po boku Maximalov čeliť existenčnej hrozbe, bude musieť najprv skrotiť svoje ego a rešpektovať vodcu “zvieracích – botov”, Optimusa Primea. Okrem toho sa Transformeri budú musieť vyrovnať s tým, že sa o ich existencii dozvedeli dvaja obyčajní smrteľníci, Noah a Elena. Obaja sú dostatočne šialení na to, aby im pomohli bojovať s oveľa silnejším nepriateľom, hoci na to nemajú predpoklady. Ide predsa o ich planétu.

 

Hoci medzi tvorcami nových Transformeroch už nefiguruje ich duchovný otec, majster veľkolepej akcie Michael Bay, podľa producenta Lorenza di Bonaventuru bude jeho prácu v tomto filme cítiť.

 

"Keď sme nakrúcali predchádzajúci diel ságy Transformers, Bumblebee, zamerali sme sa na zobrazenie emócií medzi človekom a robotom. To sa nám podarilo, aj keď niektorý fanúšikom chýbalo vo filme viac akcie. Tento diel by mal obsahovať ľudský rozmer z Bumblebeeho, ako aj opulentnú akciu, na ktorú sme z Bayových filmov zvyknutí,” konštatuje Lorenzo di Bonaventura.

 

 

Pozrite si trailer tu: 

 

 

V šiestich adrenalínom nabitých filmoch, ktoré vyšli za posledných 16 rokov, predstavila séria Transformers divákom jedny z najúžasnejších robotov v histórii akčného žánru. Od hrdinských Autobotov a diabolských Deceptikonov až po divokých Dinobotov. Tieto milované postavy uchvátili predstavivosť nespočetného množstva fanúšikov na celom svete a stali sa globálnym fenoménom s tržbami v pokladniciach v celkovej výške 4,8 miliardy dolárov.

 

"V tomto filme predstavíme množstvo nových hrdinov a zloduchov, ktorí vyrazia dych zarytým fanúšikom," konštatuje di Bonaventura. ”Je plný robotov, ktorých sme ešte vo filme nevideli. To je jedna zo skvelých vecí na Transformeroch - dáva nám to veľký priestor na preskúmanie celého vesmíru. V tomto filme teda po prvýkrát predstavujeme Maximalov.”

 

“Dozviete sa, že Maximali sú na Zemi oveľa dlhšie ako Autoboti, Boli svedkami vzostupu ľudstva a podelili sa s ľuďmi o niektoré svoje tajomstvá, takže v roku 1994 majú vlastne rešpekt voči ľudstvu, ktorý Autoboti ešte nemajú. Beštie vedia, že ľudia majú zásluhy, a veria, že sa oplatí bojovať za záchranu Zeme," hovorí producent Mark Vahradian,

 

Podľa Vahradiana predstavovali Maximali pre tvorcov filmu novú výzvu. "Na Transformeroch je úžasné, že je k dispozícii široké spektrum postáv, ale mytológia Maximalov bola niečo, s čím sme boli na začiatku trochu opatrní, pretože sú úplne inou formou robotov. Na rozdiel od Autobotov a Deceptikonov majú Maximali srsť a kožu. Nie sú to len kusy kovu,” uzatvára producent Mark Vahradian,

 

Kultový film Transformers: Monštrá sa prebúdzajú prináša do slovenských kín distribučná spoločnosť CinemArt SK.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies