Trajekty sa museli otočiť: Obľúbený taliansky ostrov zakázal vstup turistom

NETKY.SK • 22 Jún 2024, 19:07 • 2 min
Trajekty sa museli otočiť: Obľúbený taliansky ostrov zakázal vstup turistom

CAPRI - Taliansky ostrov Capri od sobotňajšieho rána zakázal turistom vstup pre problémy s dodávkami vody z pevniny. Podľa agentúry AFP hrozí, že dovolenková destinácia zostane vyprahnutá.

slovakia

left justify in out

Zákaz vydal starosta Capri Paolo Falco. Niekoľko trajektov smerujúcich na ostrov z miest Neapol a Sorrento na juhu Talianska sa preto muselo počas cesty otočiť. V prístavoch zároveň okamžite zrušili predaj lístkov na prepravu trajektom, dodala agentúra ANSA.

Spoločnosť Gori zodpovedná za dodávky vody z pevniny na ostrov uviedla, že ešte vo štvrtok došlo k technickej poruche na vodovodnom potrubí v obci Castellammare di Stabia, ktoré zásobuje Capri aj Sorrentský polostrov. Poruchu sa odvtedy podarilo opraviť, problémy s dodávkami na Capri však naďalej pretrvávajú.

Zásoby sa míňajú

Na ostrov môžu teraz vstúpiť iba tamojší obyvatelia. Podľa starostu Capri v tejto núdzovej situácii nemá žiadne zásoby vody, ktoré by mohli uspokojiť potreby turistov a obyvateľov. Na väčšine ostrova voda stále je, ale nádrže sa vyprázdňujú, dodal Falco s tým, že situáciu by väčšmi zhoršili tisícky turistov, ktorí tam denne prichádzajú.

Capri sa nachádza v Neapolskom zálive na západnom pobreží Talianska a je známy svojimi bielymi domčekmi, luxusnými hotelmi a pobrežím lemovaným zátokami. Na ostrove žije približne 13.000 stálych obyvateľov, ale v letných mesiacoch tam prichádza množstvo návštevníkov.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: TA3 / TASR / ANSA, Foto: France 24 / AFP / Tiziana FABI
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies