Toto nie je žiaden chyták: Talianske mesto Sambuca di Sicilia reálne ponúka domy za jedno euro!

NETKY.SK • 18 Január 2019, 09:15 • 2 min
Toto nie je žiaden chyták: Talianske mesto Sambuca di Sicilia reálne ponúka domy za jedno euro!

PALERMO - Úrady v talianskom meste Sambuca di Sicilia prikročili k nezvyčajnému opatreniu s cieľom oživiť tamojšiu populáciu a zastaviť vyľudňovanie - ponúkajú desiatky domov za jedno euro.

slovakia

left justify in out

Mesto v uplynulých rokoch bojuje s odlivom obyvateľov, ktorí sa sťahujú do väčších miest.

 

Sambuca di Sicilia s približne 6000 obyvateľmi sa nachádza na vrchole kopca a poskytuje nádherné výhľady. Podľa miestnych činiteľov každý záujemca o ponúkanú nehnuteľnosť môže nákup vybaviť viac-menej okamžite.

 

"Na rozdiel od iných miest, ktoré podobné kroky spravili len na propagandu, táto radnica vlastní všetky domy na predaj za jedno euro," vyhlásil pre spravodajskú stanicu CNN zástupca starostu Giuseppe Cacioppo.

 

Noví majitelia sa však musia zaviazať, že svoje domy zrenovujú do troch rokov za sumu začínajúcu sa na čiastke 15.000 eur a budú potrebovať záručný vklad 5000 eur. Ten im bude vrátený po dokončení renovácie.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Corso Umberto I Photo @donna_sicula

Príspevok, ktorý zdieľa Sambuca di Sicilia (@sambucadisicilia),

Podľa Cacioppa však kupci sklamaní nebudú. "Sambuca je známa ako mesto nádhery. Tento úrodný pás zeme má prezývku pozemský raj. Sme situovaní v prírodnej rezervácii, s veľkou históriou. Obklopujú nás skvelé pláže, lesy a hory. Mesto je tiché a pokojné; idylické útočisko pre zdravý život," vyhlásil.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Scorci Photo @il_saqlia

Príspevok, ktorý zdieľa Sambuca di Sicilia (@sambucadisicilia),

Cacioppo, ktorého vo štvrtok citoval denník The Guardian, ďalej zdôraznil, že s ubúdajúcim obyvateľstvom mesto potrebuje cudzích ľudí, ktorí ho tak ochránia pred zánikom.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Postcard from Sambuca Photo @iry_mu

Príspevok, ktorý zdieľa Sambuca di Sicilia (@sambucadisicilia),

Dvojposchodové obydlia sú vybudované z červeno-ružového kameňa a zahŕňajú nádvoria, palmové záhrady a vchody s podlubiami. Z mesta je za jasného počasia vidieť aj sicílsku sopku Etna.

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Karnisova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies