Tisíce ľudí demonštrovali v Grécku za "áno" v referende o úsporných reformách

NETKY.SK • 1 Júl 2015, 06:45 • 2 min
Tisíce ľudí demonštrovali v Grécku za "áno" v referende o úsporných reformách

ATÉNY - Tisíce ľudí sa zhromaždili dnes na hlavnom námestí Syntagma v Aténach. Gréci prišli pred budovou parlamentu vyjadriť súhlas s proeurópskymi úspornými reformami a vôľu zostať v Európe, napísala agentúra AP.

slovakia

left justify in out

Polícia informovala o zhruba 10.000-12.000 ľuďoch zúčastnených na dnešnej demonštrácii, ktorou chceli dať najavo, že budú v nedeľňajšom referende hlasovať "áno". Hlavným sloganom protestného zhromaždenia bolo "Ostávame v Európe". Zhromaždenie prerušila búrka, mnohí zúčastnení však ostali na svojich miestach aj napriek dažďu. Zúčastnení niesli vlajky Európskej únie či transparenty so sloganmi na podporu zotrvania Grécka v eurozóne a vyzývajúce na hlasovanie za požiadavky medzinárodných veriteľov, napísala agentúra Reuters.


Gréci budú počas nadchádzajúceho víkendu v celoštátnom referende hlasovať o tom, či chcú prijať radikálne úsporné opatrenia navrhované zo strany veriteľov výmenou za poskytnuté pôžičky. Vláda vyzvala obyvateľstvo, aby hlasovali "nie", čoho dôsledkom by v krajnom prípade mohlo byť vystúpenie Grécka z eurozóny.


Dnešnej demonštrácii predchádzalo podobné zhromaždenie Grékov patriacich k opačnému táboru - prívržencov vlády premiéra Alexisa Tsiprasa. Približne 13.000 ľudí prišlo v pondelok večer nahlas do ulíc gréckej metropoly vyjadriť "nie" úsporným reformám. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies