Tisíce Kataláncov demonštrovali v Barcelone za nezávislosť

NETKY.SK • 12 September 2012, 07:03 • 2 min
Tisíce Kataláncov demonštrovali v Barcelone za nezávislosť

Tisíce Kataláncov demonštrovali v Barcelone za nezávislosť - Politika Za nezávislý katalánsky štát vyšli včera do ulíc Barcelony demonštrovať desaťtisíce ľudí. Demonštráciu a míting zorganizovalo pri príležitosti katalánskeho štátneho sviatku Katalánske n

slovakia

left justify in out

img

Za nezávislý katalánsky štát vyšli včera do ulíc Barcelony demonštrovať desaťtisíce ľudí. Demonštráciu a míting zorganizovalo pri príležitosti katalánskeho štátneho sviatku Katalánske národné zhromaždenie, ktoré vzniklo v marci tohto roku.
      Očakáva sa, že míting v centre Barcelony pod mottom "Katalánsko, nový štát Európy" bude najväčším podujatím svojho druhu v histórii regiónu.
      Predseda katalánskej regionálnej vlády Artur Mas varoval dnes španielsku vládu v Madride, že Katalánsko si otvorí "cestu k slobode", ak Madrid a Barcelona nedosiahnu konsenzus o fiškálnom pakte. Vláda v Barcelone už dlhší čas kriticky poukazuje na fakt, že Katalánsko prispieva ročne sumou viac ako 16 miliárd eur na rozvoj ostávajúcich španielskych regiónov bez toho, aby sa z toho čo len minimum vrátilo do katalánskej štátnej pokladnice.
      Aktuálne prieskumy verejnej mienky naznačujú, že 51 percent Kataláncov je za nezávislosť regiónu od Španielska.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies