Threema šifruje konverzácie na jednotku, až kým niekto nespraví chybu

NETKY.SK • 5 November 2019, 21:00 • 2 min
Threema šifruje konverzácie na jednotku, až kým niekto nespraví chybu

Aplikácia Threema ešte donedávna na Slovensku známa nebola. Teraz o nej čítame každý deň.

slovakia

left justify in out

Čo je Threema? 

 

Aplikácia pochádza zo Švajčiarska a je chatovacou aplikáciou, ktorá šifruje všetky vaše konverzácie takým spôsobom, aby ich obsah bol dostupný len vám a príjemcom správ a aby to nikto nemohol, hoci aj ľsťou zneužiť. 

 

Aplikácia dbá aj na vaše súkromie, takže nevyžaduje vyplňovanie údajov vrátane telefónnych čísel a emailových adries tak, ako je u bežných aplikácií známe, ale aj ako pri niektorých menej šikovných šifrovacích komunikačných aplikáciách obvyklé. Potrebujete len istý identifikátor, ktorý o vás ale nič neprezrádza. 

 

img

 

Ďalším bezpečnostným prvkom aplikácie Threema je skutočnosť, že správy sa zo serverov mažú okamžite po ich doručení. Bohužiaľ automatické mazanie správ v mobile ešte stále chýba, aj keď ju autori z Threema GmbH už prisľúbili. Na rozlúštenie komunikácie je potrebné heslo.

 

Kauza Threema

 

Polícii sa podarilo dešifrovať komunikáciu vďaka aplikácii Threema Mariana Kočnera, ktorý je obžalovaný v kauze televíznych zmeniek a obvinený v kauze Kuciak. Je tiež podozrievaný z kontaktov na popredných vládnych politikov.

 

AKTUALIZÁCIA: Kočner na súde: Pre zmenky vypovedajú viacerí ľudia

 

Komunikácia s Glváčom, Kočner považuje Threemu za fantazmagorickú

 

Kočner si intenzívne písal aj s ďalším vplyvným sudcom

 

Pellegrini: Ak sa potvrdí, že komunikácia Glváča a Kočnera bola toxická, bude sa vážne uvažovať ako ďalej

 

Zaistený telefón je jednoznačne telefónom Kočnera: Obhajca to spochybňuje

 

Ako sa dá komunikácia rozlúštiť?

 

Aby sa dostali iní k cudzej konverzácii v tejto aplikácii, musí používateľ urobiť vlastnú zálohu na mobil. Vtedy sa konverzácia vrátane súborov uloží ako šifrovaný, no heslom chránený archív. Aj keď aplikáciu napokon užívateľ vymaže dá sa k nej stále dostať.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies