Thajsko a Kambodža vyšetrujú ostreľovanie dopravného lietadla

NETKY.SK • 13 Júl 2012, 06:53 • 2 min
Thajsko a Kambodža vyšetrujú ostreľovanie dopravného lietadla

Thajsko a Kambodža vyšetrujú ostreľovanie dopravného lietadla - Krimi Úrady v Thajsku a Kambodži vyšetrujú správy, že kambodžskí vojaci strieľali na dopravné lietadlo spoločnosti Bangkok Airways, lebo si ho pomýlili so špionážnym lietadlom. Nemenovaný vys

slovakia

left justify in out

img

Úrady v Thajsku a Kambodži vyšetrujú správy, že kambodžskí vojaci strieľali na dopravné lietadlo spoločnosti Bangkok Airways, lebo si ho pomýlili so špionážnym lietadlom.
      Nemenovaný vysokopostavený predstaviteľ thajskej armády informoval, že Kambodžania spustili paľbu, keď lietadlo tento týždeň krúžilo v zlom počasí nad pohraničnou oblasťou. 
      Nie sú však žiadne správy o spôsobených škodách.
      Kambodžský plukovník Seng Phearin dnes uviedol, že vojaci vypálili do vzduchu 18 striel, ale lietadlo bolo vojenské, a nie civilné. 
      Thajské aerolínie Bangkok Airways vyhlásili, že nedostali žiadne správy o lietadle, ktoré by sa dostalo pod paľbu.
      Thajsko a Kambodža majú často vo vzťahoch napätie, čo spôsobuje sporná pohraničná oblasť, a situácia sa niekedy zvrtne na násilie.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies