Tesla znižuje ceny svojich áut na čínskom trhu, dúfa, že to pomôže zvýšiť dopyt

NETKY.SK • 22 November 2018, 09:37 • 2 min
Tesla znižuje ceny svojich áut na čínskom trhu, dúfa, že to pomôže zvýšiť dopyt

Peking 22. novembra (TASR) - Americký výrobca elektrických áut Tesla sa rozhodol znížiť ceny svojich vozidiel na čínskom trhu. Firma tak mení pôvodnú stratégiu a väčšinu nákladov spojených s eskalujúcim obchodným sporom medzi USA a Čínou vezme na svoje plecia.

slovakia

left justify in out

Spoločnosť vo štvrtok uviedla, že ceny áut Model X a Model S zníži v Číne o 12 % - 26 %.

 

Cieľom je urobiť tieto vozidlá na najväčšom automobilovom trhu "pre zákazníkov dostupnejšie". Firma všetky autá predávané v Číne dováža, takže patrí medzi spoločnosti, ktoré medzi prvými doplácajú na konflikt Washingtonu a Pekingu.

Po zavedení dovozných ciel zo strany Pekingu, ktorý tak odpovedal na clá na čínske produkty v USA, Tesla najskôr ceny svojich áut v Číne zvýšila. Urobila tak v júli, pričom ceny vozidiel Model X a Model S išli nahor približne o 20 %. 

 

Tento krok ale viedol k zníženiu dopytu a Tesla svoju stratégiu zmenila.

Ako uviedla v oznámení, ktoré zverejnila agentúra Reuters,

 

"chce absorbovať veľkú časť dovozných ciel, čo by malo umožniť, aby sa autá Tesly stali pre čínskych spotrebiteľov dostupnejšie".

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Petra new
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies