Tatranské medvieďatá sa udomácňujú v košickej zoologickej záhrade

NETKY.SK • 29 August 2023, 16:30 • 2 min
Tatranské medvieďatá sa udomácňujú v košickej zoologickej záhrade

Vysoké Tatry-Malé medvedie siroty umiestnili najskôr v Zázrivej, trvalý domov však im poskytnú na východe Slovenska

slovakia

left justify in out

Tatranské medvieďatá, ktoré zostali bez svoje zvieracej matky, boli premiestnené do nového prostredia. Dočasne ich umiestnili v Zázrivej, aby napokon našli v svoj nový domov v Košiciach. 

 

Tri medvedie siroty, ktoré odchytili začiatkom júna medzi Štrbským a Popradským plesom, sa po rehabilitácii udomácňujú v košickej zoologickej záhrade. Správa Tatranského národného parku (TANAP) o tom informuje na svojej webstránke. Ako uvádza, po tom, čo v Tatrách spozorovali trojicu mláďat medveďa hnedého bez vodiacej medvedice, začali oblasť monitorovať zamestnanci Správy TANAP-u i Štátnej ochrany prírody (ŠOP) SR.

 Prítomnosť medvedice neevidovali ani v nasledujúcich dňoch, navyše zdravotný stav medvieďat sa zhoršoval. Padlo preto rozhodnutie mláďatá odchytiť. "Samotný odchyt prebehol úspešne v spolupráci stráže prírody Správy TANAP-u, obecných policajtov zo Štrby a zamestnancov ŠOP SR. Tri medvedie siroty sme previezli do Záchrannej stanice pre zranené živočíchy Zázrivá," povedal zoológ Správy TANAP-u so sídlom v Tatranskej Lomnici Michal Haring.

 

V Zázrivej medvieďatám zabezpečili karanténu a v neposlednom rade ich pripravovali na presun do zoo Košice, kde im poskytnú všetku potrebnú starostlivosť. Čoskoro tiež verejnosti predstavia nové prírastky, ktoré dostali mená Alica, Hugo a Michal.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Zlatica Gregorová
TASR
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies