Takmer každé dieťa do 18 rokov dostane v októbri jednorazový príspevok 100 eur

NETKY.SK • 31 August 2021, 13:52 • 2 min
Takmer každé dieťa do 18 rokov dostane v októbri jednorazový príspevok 100 eur

BRATISLAVA - Vláda pristúpila k druhému kolu vyplácania jednorazového príplatku na dieťa. Uskutoční sa v októbri.

slovakia

left justify in out

Vláda pristúpila k druhému kolu vyplácania jednorazového príplatku na dieťa. Uviedol to minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak po rokovaní vlády. Kabinet ministra poveril, aby na budúcotýždňové rokovanie vlády priniesol konkrétny návrh realizácie jednorazového príspevku pre všetky deti do dovŕšenia 18 rokov.

 

img

 

"V SME RODINA plníme sľuby, ktoré dávame ľuďom. Aby sme pomohli rodičom s výdavkami pri nástupe detí do škôl, príspevok vyplatíme na každé nezaopatrené dieťa, ktoré dovŕši plnoletosť," napísal Krajniak na sociálnej sieti.

 

Súvisiaci článok: Prvé jednorazové príspevky dostanú rodiny už v auguste!

 

 

V materiáli rezort práce uviedol, že jednorazový príspevok bude vo forme navýšenia prídavku na dieťa o 74,50 eura. Za mesiac september teda dostanú rodičia celkovo 100 eur na dieťa. "Prídavok na dieťa vrátane navrhovaného jednorazového zvýšenia sa poskytne za mesiac september 2021 v mesiaci október 2021 v celkovej sume 100 eur. Jednorazové zvýšenie prídavku pre dieťa, ktoré prvýkrát nastúpilo do prvého ročníka základnej školy, tým nie je dotknuté," napísali autori materiálu.

 

Štát však neposkytne zvýšený prídavok na dieťa na tie nezaopatrené deti, na ktoré vznikol nárok na jednorazovú pomoc v hmotnej núdzi v sume 333 eur. Týmto deťom už totiž štát vyplatil jednorazovú pomoc v prvom kole vyplácania.

 

img

 

Možno vás zaujme: Koniec nespravodlivosti v peňažných príspevkoch pre ZŤP!

 

"Vzhľadom k tomu, že nám začína o dva dni nový školský rok a rozmýšľali sme, akou formou pomôcť rodičom detí počas pandémie, tak určite takýto jednorazový príspevok vo výške 100 eur na každé dieťa do dovŕšenia 18. roku života môže týmto rodinám - najmä tým, ktoré majú viac detí a ktoré sa potrebujú pripraviť na nový školský rok, pomôcť," vyjadril Krajniak. Dodal, že materiál, ktorý predloží na najbližšie rokovanie vlády, bude formou nariadenia, preto nebude treba meniť zákon. Peniaze pôjdu podľa jeho slov zo štátneho rozpočtu.

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies