Takmer 9-tisíc newyorských hasičov a policajtov ostalo na neplatenej dovolenke! Odmietli sa zaočkovať

NETKY.SK • 2 November 2021, 09:34 • 2 min
Takmer 9-tisíc newyorských hasičov a policajtov ostalo na neplatenej dovolenke! Odmietli sa zaočkovať

NEW YORK - Vedenie mesta totiž nariadilo povinné očkovanie proti covidu všetkým zamestnancom verejného sektoru vrátane policajtov a hasičov.

slovakia

left justify in out

Približne 9 000 zamestnancov mesta New York si musí vziať neplatené voľno, pretože odmieta povinné očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Informovala o tom v noci na utorok agentúra AP. Vedenie mesta nariadilo povinné očkovanie proti covidu všetkým zamestnancom verejného sektoru vrátane policajtov a hasičov.

 

Dosiahli 91 percentú zaočkovanosť

Povinnosť vstúpila do platnosti od pondelka (1. novembra). Starosta New Yorku Bill de Blasio oznámil, že "nezaočkovaní zamestnanci dostanú neplatené voľno dovtedy, kým svojmu nadriadenému neukážu potvrdenie o vakcinácii." De Blasio v pondelok na Twitteri napísal, že zaočkovať sa dalo už 91 percent zamestnancov mesta. Zároveň sa poďakoval všetkým, ktorí tak urobili.

 

 

Pracovníci z niektorých kľúčových odvetví, ako napríklad polície či hasičského zboru, vyjadrujú nespokojnosť s nariadením o povinnom očkovaní. Odborová organizácia v New Yorku zastupujúca policajtov proti tomuto nariadeniu podala žalobu.

 

Neodôvodnená absencia

Tisíce hasičov v meste nahlásili absenciu z dôvodu práceneschopnosti, čím podľa AP vyjadrujú nespokojnosť s opatrením. Šéf hasičského zboru v meste Daniel Nigro oznámil, že mimo prevádzky bolo 18 z celkového počtu 350 požiarnych zbrojníc v New Yorku a na mnohých ďalších bol nedostatok personálu.

 

Nigro podľa svojich slov hasičov, ktorí oznámili pracovnú neschopnosť, požiadal, aby svoje rozhodnutie prehodnotili. Ich absencia zasiahne obyvateľov mesta i kolegov, ktorí ich budú musieť nahrádzaťMesto podľa de Blasia podnikne kroky voči zamestnancom, ktorí na pracovnú neschopnosť nemajú primerané dôvody.

 

 

 

 

 

 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies