Sýrska armáda vyhlásila víťazstvo v hlavnom meste Damask

NETKY.SK • 21 Máj 2018, 16:03 • 2 min
Sýrska armáda vyhlásila víťazstvo v hlavnom meste Damask

DAMASK - Sýrska armáda v pondelok oznámila, že dobyla posledné štvrte v južnom Damasku ovládané Islamským štátom (IS) a vyhlásila hlavné mesto a jeho okolie za "úplne bezpečné" a zbavené akejkoľvek prítomnosti militantov.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Generál Alí Majhúb uviedol v sýrskej televízii, že armáda dobyla bývalé bašty IS v palestínskom utečeneckom tábore Jarmúk a v štvrti Hadžar al-Aswad po mesiac trvajúcom boji.

 

Územné zisky jednotiek prezidenta Bašára Asada znamenajú, že Damask vrátane jeho odľahlých predmestí je už plne pod kontrolou vlády - po prvý raz od začiatku vojny v roku 2011, uvádza agentúra AP. Podľa generála Majhúba je "Damask a jeho okolie úplne bezpečné".

 

Boje na juhu Damasku viedli k množstvu obetí na oboch stranách a spôsobili veľkú deštrukciu v tábore Jarmúk, ktorý bol zastavanou obytnou štvrťou, a v jeho okolí, dodáva AP.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Sidorova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies