Sýria a Hizballáh spustili v pohraničí s Libanonom ofenzívu na dvoch frontoch voči islamistom

NETKY.SK • 21 Júl 2017, 09:18 • 3 min
Sýria a Hizballáh spustili v pohraničí s Libanonom ofenzívu na dvoch frontoch voči islamistom

BEJRÚT - Sýrska armáda a jednotky libanonského militantného hnutia Hizballáh spustili dnes rozsiahlu ofenzívu v pohraničí medzi Sýriou a Libanonom.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Vláde podliehajúce sýrske vojenské médiá spresnili, že vojenská operácia sa začala na dvoch frontoch: v okolí libanonského mesta Arsál a v blízkosti sýrskej dediny Flajta v horskom masíve Kalamún.

 

Na záberoch, ktoré zverejnili sýrske vládne médiá, vidno, ako delostrelectvo Hizballáhu útočí na pozície protivládnych povstalcov.

 

Zatiaľ nie je jasné, či sa libanonská armáda zapojila do bojov na svojej strane hraníc.

 

Agentúra Reuters však s odvolaním sa na libanonské bezpečnostné zdroje uviedla, že libanonská armáda už pred niekoľkými dňami v očakávaní tejto operácie stiahla k Arsálu armádne posily, aby takto zabránila prieniku utekajúcich islamistov na svoje územie.

 

Táto ofenzíva sa očakávala, a to vzhľadom na neúspech, ktorým sa pred niekoľkými dňami skončili rokovania o odsune ozbrojencov z tejto oblasti.

 

Tento pohraničný región je baštou sýrskej odnože teroristickej organizácie al-Káida, ktorá je známa ako Front dobytia Sýrie (Fatáh aš-Šám). V oblasti pôsobia aj extrémistická organizácia Islamský štát a Brigády ľudu Levanty.

 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Jozef Botos
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies