Svetová zdravotnícka organizácia vyhlásila, že očkovanie v Európe je neakceptovateľne pomalé

NETKY.SK • 1 Apríl 2021, 14:41 • 2 min
Svetová zdravotnícka organizácia vyhlásila, že očkovanie v Európe je neakceptovateľne pomalé

Očkovanie proti koronavírusu na európskom kontinente je podľa Svetovej zdravotníckej organizácie „neakceptovateľne pomalé“.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Svetová zdravotnícka organizácia tvrdí, že situácia v Európe je čoraz znepokojujúcejšia. Informoval o tom spravodajský portál BBC. Vakcinačné kampane vo veľkej časti Európy meškajú, zatiaľ čo počet infikovaných prudko stúpa. Európska únia dlhodobo čelí kritike pre jej tempo vakcinácie, keďže dosiaľ zaočkovala iba 16 % svojej populácie v porovnaní s 52 % vo Veľkej Británii.

 

img


„Vakcíny predstavujú najlepšiu cestu z tejto pandémie. Ich zavádzanie je však neakceptovateľne pomalé,“ povedal riaditeľ WHO pre Európu Hans Kluge. „Musíme urýchliť tento proces zrýchlením výroby, znížením prekážok pri podávaní vakcín a využitím každej dávky, ktorá je v balení,“ dodal.

 

Prečítajte si tiež: Šéf WHO chce preskúmať teóriu o tom, že koronavírus pochádza z laboratória

 

Medzitým, pokiaľ bude pokrytie vakcínami nízke, uviedol, že krajiny EÚ budú musieť zaviesť výluky a ďalšie opatrenia na vyrovnanie oneskorení. Kluge tiež varoval, že zavedenie vakcíny, napriek jej nízkej rýchlosti, riskovalo „poskytnutie falošného pocitu bezpečia orgánom i verejnosti“.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies