Súťaž divadelných dramatických textov Dráma 2022 pozná mená finalistov

NETKY.SK • 4 Máj 2023, 15:00 • 2 min
Súťaž divadelných dramatických textov Dráma 2022 pozná mená finalistov

BRATISLAVA - Divadelný ústav zverejnil mená finalistov 23. ročníka súťaže pôvodných dramatických textov v slovenskom a českom jazyku Dráma 2022. Finálové texty budú prezentované vo forme scénického čítania na podujatí Trojboj 20. mája o 15.00 h v Modrom salóne SND v Bratislave, v rámci festivalu Nová dráma/New Drama 2023.

slovakia

left justify in out

Divadelný ústav zverejnil mená finalistov 23. ročníka súťaže pôvodných dramatických textov v slovenskom a českom jazyku Dráma 2022. Prihlásilo sa do nej 46 súťažných prác, z toho 26 dramatických textov v slovenskom a 20 v českom jazyku. Z prihlásených diel vybrala šesťčlenná porota do finálneho výberu tri texty. Víťaz bude známy počas festivalu Nová dráma/New Drama (15. - 20. mája). TASR o tom informovala PR manažérka Katarína Morsztynová.

 

img

plagát festivalu Nová dráma

 

O postupujúcich textoch rozhodovala porota zložená zo zástupcov organizátorov súťaže. Predsedal jej Mário Drgoňa, lektor dramaturgie Činohry Slovenského národného divadla (SND). Porotu ďalej tvorili dramaturgička Marta Ljubková, umelecká šéfka Divadla Jána Palárika v Trnave Lucia Mihálová, lektor dramaturgie Národného divadla Košice Lukáš Kopas, lektorka dramaturgie Divadla Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene Barbora Cannerová a riaditeľka Divadelného ústavu Vladislava Fekete.

 

Do finále súťaže Dráma 2022 postúpili Branislav Mazúch s textom Šelijaké veci. Subštancie, Ondřej Novotný (Můj otec byl Saturn) a Eva Prchalová, Tereza Marečková (Žal-uzie). Ako ďalej spresňuje Divadelný ústav, finálové texty budú prezentované vo forme scénického čítania na podujatí Trojboj 20. mája o 15.00 h v Modrom salóne SND v Bratislave, v rámci festivalu Nová dráma/New Drama 2023. Účinkovať budú profesionálni herci Divadla Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene. Meno víťaza súťaže oznámia počas slávnostného odovzdávania ocenení v závere festivalu.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies