Šutaj Eštok: Na stabilizáciu polície pôjdu financie už tento rok

NETKY.SK • 9 Júl 2024, 12:46 • 2 min
Šutaj Eštok: Na stabilizáciu polície pôjdu financie už tento rok

BRATISLAVA - Debate o zmenách vo financovaní a odmeňovaní policajtov v rámci legislatívy sa minister nebráni. Upozornil však na časovú náročnosť pri prípadnej novelizácii zákona.

slovakia

left justify in out

Na riešenie situácie v Policajnom zbore určite pôjdu nejaké finančné zdroje už tento rok. Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok to avizoval v utorok pred rokovaním vlády s tým, že aktuálne pokračujú rokovania s ministerstvom financií.

"Budeme hľadať zdroje na to, aby sme v krátkom čase našli také riešenia, ktoré zastabilizujú Policajný zbor," povedal minister. Ako poznamenal, aj policajní odborári rozumejú, že možnosti štátneho rozpočtu sú obmedzené.

Sumu približne 300 miliónov eur, s ktorou sa budúci rok rátalo na odmeňovanie bezpečnostných zložiek v predloženej koncepcii, nepovažuje za reálnu. Poukázal na stav štátneho rozpočtu. Zároveň však neočakáva, že pôjde o dramaticky nižšiu čiastku.

Debate o zmenách vo financovaní a odmeňovaní policajtov v rámci legislatívy sa minister nebráni. Upozornil však na časovú náročnosť pri prípadnej novelizácii zákona.

Odborový zväz policajtov v SR vyzval minulý mesiac vedenie rezortu vnútra, aby riešilo situáciu v Policajnom zbore. Upozornil na zlé podmienky, ako napríklad stav policajných budov či staré odevy, ale aj nevyhovujúce platové ohodnotenie.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Viktória Gromová
Zdroj: Ministerstvo vnútra SR, Foto: Úrad vlády SR
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies