Šumichrastová si odpyká 8-ročný trest za drogy

NETKY.SK • 3 Február 2021, 14:35 • 2 min
Šumichrastová si odpyká 8-ročný trest za drogy

Odvolávací súd poslal Šumichrastovú i jej spoluvinníka do väzenia na 8 a 10 rokov.

slovakia

left justify in out

Bývalá vyššia súdna úradníčka Okresného súdu Veronika Šumichrastová si za distribúciu drog odpyká osemročný trest odňatia slobody v ústave s minimálnym stupňom stráženia. Rozhodol tak v utorok trojčlenný senát Krajského súdu v Bratislave na verejnom zasadnutí. Šumichrastovej bol súdom uložený i ročný ochranný dohľad. Obžaloba bola v tejto veci podaná koncom augusta 2020.  

 

Šumichrastová i jej spolupáchateľ Hrica si priznali svoju vinu. Stalo sa tak po protidrogovom zásahu Národnej kriminálnej agentúry s názvom Veža, kedy policajti vykonali 3 domové prehliadky, 1 prehliadku nebytového priestoru a 5 prehliadok motorových vozidiel, v rámci ktorých boli zaistené drogy vo forme bielych kryštalických látok a sušiny zelenej farby v hodnote približne 20-tisíc eur. Bolo to v stredu 4. 3. 2020 v noci v Bratislave, Nitre a na Záhorí, po čom vyšetrovateľ obvinil štyri osoby.

 

img

 

Spoluvinníka Jozefa Hricu poslal súd na desaťročný trest odňatia slobody, s maximálnym stupňom stráženia. Zároveň mu súd uložil dvojročný ochranný dohľad. Podľa odvolacieho súdu sa dopustil obzvlášť nebezpečnej recidívy v čase podmienečného prepustenia. V prípade dvojice je utorkový verdikt právoplatný, nie je možné sa voči nemu odvolať. V prípade Andrey Fábikovej krajský súd vrátil vec prvostupňovému súdu. Zároveň ju po približne 11 mesiacoch v utorok súd prepustil z väzby na slobodu.

 

Súvisiaci článok nájdete tu:

Dcéra exprokurátra, bývalá súdna pracovníčka, sa v drogovej kauze odvolala. Súd rozhodne začiatkom februára

Súdna úradníčka Šumichrastová sa pred súdom priznala, že obchodovala s drogamitwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies