Súkromný sektor v USA vytvoril viac pracovných miest, ako sa čakalo

NETKY.SK • 9 Marec 2023, 08:30 • 2 min
Súkromný sektor v USA vytvoril viac pracovných miest, ako sa čakalo

Washington - Americkí zamestnávatelia vo februári zvýšili tempo náboru nových pracovníkov. Vyplýva to z najnovšej správy inštitútu ADP, ktorá ukazuje, že trh práce je aj naďalej silný.

slovakia

left justify in out

Podľa inštitútu ADP v americkom súkromnom sektore vzniklo vo februári 242.000 nových pracovných miest. To je približne dvojnásobok v porovnaní s januárom, keď v USA pribudlo 119.000 nových pracovných miest a výrazne viac ako 200.000 nových miest, ktoré očakávali analytici. Údaje za január boli pritom revidované smerom nahor z pôvodných 106.000 nových miest pri predbežnom odhade. Predseda Federálneho rezervného systému (Fed) Jerome Powell v utorok (7. 3.) americkým zákonodarcom povedal, že centrálna banka bude pravdepodobne musieť zvýšiť úrokové sadzby viac, ako sa očakávalo v rámci boja s vysokou infláciou, po nedávnych silných ekonomických údajoch. Rast pracovných miest bol pritom už v januári robustný a miera nezamestnanosti klesla na 3,4 %, na najnižšiu úroveň za viac ako 50 rokov. Zároveň spotrebiteľské výdavky výrazne vzrástli, pričom inflácia zostala vysoká.

TASR o tom informuje na základe správ AFP a Reuters.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Peter Vince
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies