Suja sa mal ospravedlniť Benčíkovi

NETKY.SK • 1 Február 2022, 16:00 • 2 min
Suja sa mal ospravedlniť Benčíkovi

BRATISLAVA – Poslanec Národnej rady (NR) SR Miroslav Suja (nezaradený) sa mal v pléne ospravedlniť svojmu poslaneckému kolegovi Jánovi Benčíkovi (SaS) za výroky ešte z leta. Ospravedlnil sa za to, že o ňom nestihol povedať všetko a opätovne ho označil za eštebáka.

slovakia

left justify in out

Okrem toho adresoval ospravedlnenie aj Romane Tabák (OĽaNO). Tej sa forma ospravedlnenia nepáčila a prišla k nemu za rečnícky pult. Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) po ich krátkej potýčke schôdzu na dve minúty prerušil. Podpredseda parlamentu Juraj Blanár (Smer-SD) v pléne ozrejmil, že mandátový a imunitný výbor rozhodol o podnete Benčíka a odporučil Sujovi ospravedlniť sa. Podnet sa mal týkať Sujových slov z 32. schôdze NR SR ešte z leta minulého roka.

 

img

 

„Pán Benčík, ospravedlňujem sa nielen vám, ale aj celému Slovensku za to, že som v krátkej reakcii na vaše konanie nestihol všetkým ukázať, čo ste vy za človeka,“ vyhlásil Suja. „Nevyberáte si, ste absolútny a pravý eštebák. Nemáte zábrany, snoríte ako poľovnícky pes,“ dodal s tým, že Benčík nehľadí na vek či okolnosti pri svojom konaní a nemal pochopenie pre študenta, ktorý „v mladíckej nerozvážnosti“ niečo v hneve napísal na internete.

 

Suja sa ospravedlnil poslankyni Tabák za slová o predávaní tenisových zápasov, pričom sa tieto informácie mali týkať inej tenistky. Tabák sa ohradila voči jeho slovám o manekýnke a pripomenula, že tenis hrávala profesionálne. Podľa vlastných slov nechápala, „prečo sa jej nevie Suja normálne ospravedlniť“ a prečo musí urážať ženy. Poslanec reagoval tým, že to nemyslel v zlom. Počas Sujovho vystúpenia k nemu Tabák prišla a snažila sa rozprávať do mikrofónu. Suja sa pritom pýtal, ako ich tlačenie sa pri pulte vysvetlí doma žene. Predseda snemovne vyzval poslankyňu, aby svojho kolegu „neobchytkávala“ a prerušil schôdzu.

 

Možno vás zaujme: Podávanie monoklonálnych protilátok sa zrejme zastavítwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies