Súd zastavil výstavbu štadióna v Manause po smrti robotníka

NETKY.SK • 16 December 2013, 11:04 • 2 min
Súd zastavil výstavbu štadióna v Manause po smrti robotníka

SAO PAULO - Deň po tragickom páde robotníka zo strechy štadióna nariadil brazílsky súd pozastavenie stavebných prác na Arene Amazaonia v Manause, kde sa má uskutočniť na budúci rok niekoľko zápasov futbalových majstrovstiev sveta. Informovala o tom agentúra Reuters.

slovakia

left justify in out

Verejný žalobca žiadal pozastavenie stavebných činností, aby sa mohlo vykonať vyšetrovanie ohľadne pracovných podmienok pre robotníkov. Dvadsaťdvaročný Marcleudo de Melo Ferreira spadol z výšky 35 metrov po tom, ako sa roztrhlo lano a následkom zranení podľahol v nemocnici. Je to už piata obeť stavebných prác na štadiónoch pre budúcoročný šampionát, ktorý prebehne v dvanástich brazílskych mestách.  

"Od dnes sú pracovné úkony zakázané. Toto oznámenie už bolo doručené," povedal žalobca Jorsinei Dourado do Nascimento pre Globo News. Zatiaľ však nie je jasné, či zákaz prác platí na celý štadión alebo len na jeho strechu.

Andrade Gutierrez, brazílska firma stavajúca Amazon štadión, teraz môže pokračovať vo výstavbe len v prípade zrušenia súdneho príkazu. Spoločnosť sa zatiaľ k situácii nevyjadrila.

Mesto v džungli - Manaus bude hostiť štyri zápasy MS 2014, pričom prvým bude súboj Anglicko - Taliansko (14. júna) a zatiaľ druhý istý duel obstarajú USA a Portugalsko (22. júna). Väčšina mužstiev na finálovom turnaji sa však chcela vyhnúť Manausu, pretože tam je vysoká vlhkosť vzduchu a príliš teplo.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies