Štvrtá výzva Programu Slovensko poskytne základným školám 50 miliónov eur

NETKY.SK • 14 Júl 2023, 16:00 • 2 min
Štvrtá výzva Programu Slovensko poskytne základným školám 50 miliónov eur

BRATISLAVA - Štvrtá výzva z eurofondov Programu Slovensko s alokáciou 50 miliónov eur je určená na podporu základných škôl a budovanie alebo rekonštrukciu školských športovísk. Informovalo o tom Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR.

slovakia

left justify in out

"Vďaka novým eurofondom budú mať žiaci v školách bezbariérový prístup, modernejšie učebne, kvalitnejšie vybavenie v triedach. Okrem toho aj lepšie podmienky pre šport, pretože nová výzva je určená aj na budovanie a rekonštrukciu školských športovísk," uviedol minister investícií a regionálneho rozvoja Peter Balík. Chýbajúce alebo nevyhovujúce športoviská podľa neho trápia množstvo základných škôl a najnovšia eurofondová výzva by im mala pomôcť tento problém vyriešiť. 

Okrem výstavby a rekonštrukcie školských športovísk sa o príspevok môžu základné školy uchádzať s projektmi rekonštrukcie a modernizácie školských budov, zabezpečenie materiálneho vybavenia a bezbariérového prístupu, alebo budovania či modernizácie učební. O podporu sa nemožno uchádzať s projektmi na rozširovanie kapacít či zvýšenie energetickej efektívnosti budov. Výzva je určená pre základné školy vo všetkých krajoch okrem Bratislavského kraja.

 

V dobiehajúcom programovom období 2014 - 2020 bolo z Integrovaného regionálneho operačného programu podporené zlepšenie študijných podmienok v takmer 590 základných školách. Napríklad, základná škola v Kráľovej pri Senci z výzvy na podporu základných škôl v Bratislavskom kraji získala 2,17 milióna eur. Financie využili na zvýšenie kapacity školy o 120 žiakov a zmenšenie počtu žiakov v jednotlivých triedach. Zároveň bola rozšírená kapacita školskej jedálne a vybudovaná nová telocvičňa.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
TASR / Marek Nemček Foto: Shutterstock+
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies