Strany budúcej českej koalície si rozdelili parlamentné výbory

NETKY.SK • 3 December 2013, 14:14 • 2 min
Strany budúcej českej koalície si rozdelili parlamentné výbory

PRAHA - Strany pravdepodobnej českej vládnej koalície ČSSD, ANO a KDU-ČSL sa dnes dohodli na rozdelení výborov v Poslaneckej snemovni, informoval server Novinky.cz.

slovakia

left justify in out

Jednotlivé poslanecké kluby dostali výbory v závislosti od výsledkov volieb. Najviac ich ako najsilnejšej strane pripadlo sociálnym demokratom, ktorí nominujú predsedu rozpočtového výboru, ústavodarného výboru, ako aj výborov pre sociálnu politiku, bezpečnosť a životné prostredie. Hnutie ANO podnikateľa Andreja Babiša bude viesť poľnohospodársky, zdravotnícky, hospodársky, školský a volebný výbor. Ľudovcom pripadne vedenie výboru pre európske záležitosti.

Komunisti budú viesť kontrolný a petičný výbor a výbor pre verejnú správu, TOP 09 zahraničný výbor, Úsvit výbor pre obranu a ODS mandátový a imunitný výbor. "Snažili sme sa zohľadniť požiadavky jednotlivých klubov, a to nielen koaličných, ale aj budúcej opozície," komentoval rozdelenie výborov šéf poslaneckého klubu ČSSD Roman Sklenák. Strany zatiaľ odmietli uviesť mená prípadných kandidátov na vedenie výborov.

Predsedovia ČSSD, ANO a KDU-ČSL majú ešte dnes rokovať o kreslách v novej vláde. Ich šéfovia sa zídu ešte pred tým, ako v stredu líder ľudovcov Pavel Bělobrádek odletí na 12-dňovú stáž do USA.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies